Meklēšanas rezultāti

Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca

Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca

Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca, Cēsis, Latvija
Komentāri
Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca atrodas Pils parka ziemeļaustrumu kraujā. Doma celt baznīcu latviešu draudzei radusies jau 14. gadsimtā, kad vācu bruņinieku uzceltās Cēsu mūra pils pievārtē sāka veidoties latviešu apmetne, un Cēsu Doms - Sv. Jāņa baznīca - vairs nespēja uzņemt visus dievlūdzējus.
Svētā Jāņa baznīca

Svētā Jāņa baznīca

Lielā Skolas iela 8, Cēsis, LV-4101
Komentāri
Svētā Jāņa baznīca ir otrs (līdztekus viduslaiku pilij) ievērojamākais arhitektoniskais objekts Cēsīs un viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā. 
Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

12 Raunas iela, Cēsis, Latvija
Komentāri
 Vidzemes koncertzāle "Cēsis" darbību uzsāka 2014. gada pavasarī, un tajā harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo. Savu arhitektonisko tēlu tā ieguvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām.
Cēsu pils parks

Cēsu pils parks

Cēsu pils parks, Cēsu pilsēta, Cēsu novads, Latvija
Komentāri
Pils parks ir Cēsu krāšņākais parks un iecienītākā atpūtas vieta gan vasarā, gan ziemā. Kā vietējiem iedzīvotājiem, tā pilsētas viesiem ir iespēja vērot baltos gulbjus un pabarot pīles.
Cēsu pils komplekss

Cēsu pils komplekss

Cēsu Viduslaiku Pils, Pils laukums, Cēsis, Latvija
Komentāri
Cēsu pilsētas pirmsākumi meklējami jau 800 gadus tālā pagātne. Tie saistīti ar Cēsu viduslaiku pili, ap kuru jau 13.gadsimtā izveidojās pilsēta. Pils cauri gadsimtiem ir dalījusi savu likteni ar Cēsu pilsētu cīņās pret krievu, poļu un zviedru karapulkiem. 
Rožu laukums

Rožu laukums

Rožu laukums, Cēsis, LV-4101
Komentāri
Rožu laukums, bijušais Tirgus laukums, kas atrodas Sv Jāņa baznīcas priekšpusē, kopš 13.gs. vidus zināms kā dzīvas tirgošanās vieta.
Maija parks

Maija parks

Maija parks, Cēsis, Cēsu novads, Latvija
Komentāri
Maija parks veidots 19 gs., kad parku arhitektūrā modē nāca romantiskas pilsdrupas. Parka vecākais nosaukums ir Alekša parks, kura augsto liepu rindas stādījis E.Veidenbauma vectēvs Kaspars Veidenbaums, kurš tajā laikā bija Cēsu pilsmuižas dārznieks. Parkā aplūkojama izcilā latviešu tēlnieka Kārļa Jansona skulptūra  "Cīņa ar kentauru".
Raunas vārti

Raunas vārti

Raunas vārti, Cēsis, Cēsu novads
Komentāri
Viduslaikos pilsētai esot bijuši 5 vārti. Tagadējās Rīgas ielas pašā sākumā 14.-15.gadsimtā atradušies vieni no tiem - Raunas vārti, un no šejienes viduslaikos sācies Raunas - Alūksnes - Pleskavas un Trikātas - Pleskavas ceļš.

Rezultāti kartē