Banner 980x90

Zinātnes sasniegumi Tavai veselībai!

Jau sengrieķu ārsts Hipokrāts rakstīja: "Ārstēt nozīmē atņemt un pielikt. Atņemt organismam to, kas tam lieks, un pielikt to, kā tam trūkst. Tas, kas to dara labāk, ir labāks ārsts." Plazmaferēze radīta, lai palīdzētu tieši atbrīvoties no tā, kas ir lieks mūsu dvēseles mājās – cilvēka ķermenī.

Jauns un aktīvs organisms strādā kā sarežģīts agregāts un tiek ar savām funkcijām galā patstāvīgi. Taču mēdz gadīties, ka lieliskā iekārta, ko cilvēks sauc par savu ķermeni, tiek nopietni bojāta... Nupat taču bijām absolūti veseli – te pēkšņi jūtam, ka esam slimi. Kas ir noticis? Kaitīgu vides apstākļu iespaidā, stresa un miega trūkuma dēļ cilvēka organisms ir pakļauts pastāvīgam piesārņojumam. Ar ēdienu un ūdeni tajā regulāri nonāk desmitiem tūkstošu nevajadzīgu un pat kaitīgu vielu. Sadzīves ķīmija, tabakas dūmi, transporta līdzekļu izplūdes gāzes, rūpnieciskās ražošanas atkritumi, medikamenti, alkohols un narkotikas... Kad šīs toksiskās vielas nokļūst cilvēka organismā, tās bojā iekšējos orgānus: aknas, nieres, plaušas, sirdi... Slodzei arvien palielinoties, nieres, aknas, plaušas u.c. orgāni, kas atbild par ķermeņa attīrīšanu, nespēj tikt galā ar savu uzdevumu, un dabiskās organisma aizsargspējas izsīkst. Cieš nervu sistēma un dzimumdziedzeri, tiek traucētas to funkcijas. Cilvēks pamazām sabrūk.

Ko darīt, lai tas nenotiktu?

Pietiktu taču vienkārši attīrīt organismu no visiem toksīniem un sārņvielām. Bet kā? Par vienu no efektīvākajām metodēm mūsdienās uzskata plazmaferēzi – asins attīrīšanu patiešām dziļā šūnu līmenī.

Plazmaferēze ir mūsdienīga asins attīrīšanas metode, ko izmanto dažādu orgānu un organisma sistēmu ārstēšanā. 

Plazmaferēze ir nesāpīga, droša un moderna asins attīrīšanas metode ārpus pacienta ķermeņa. Ar speciālu aparatūru tiek veikta asins šūnu (eritrocītu, leikocītu, trombocītu) atdalīšana no asins šķidrās daļas – plazmas. Tieši plazmā uzkrājas sārņvielas, toksīni un dažādu slimību ierosinātāji. Organisma asins šūnas tiek saglabātas un atdotas tam atpakaļ, savukārt noņemto asins plazmu pēc tilpuma kompensē ar citiem asins komponentiem un/vai plazmu aizstājošiem šķīdumiem. Vispirms sārņvielas izvada no asinīm, pēc tam no audiem, tādējādi notiek dziļa un pamatīga organisma attīrīšana. Plazmas vietā ievadītie šķidrumi atšķaida asinis, mazina to viskozitāti un uzlabo mikrocirkulāciju.
Vienas procedūras laikā iespējams attīrīt no 10 līdz 30% no kopējā organisma asiņu daudzuma.
Ārstēšanas nolūkā un paliekoši pozitīva rezultāta panākšanai nepieciešams veikt plazmaferēzes kursu no trim līdz pat 6–10 procedūrām. 
Vidējais procedūras ilgums ir 45–120 min.
Metode ir maztraumatiska un droša (pilnībā izslēgta iespēja inficēties ar hepatīta vīrusiem vai HIV). 
Tāpat kā citām ārstnieciskajām manipulācijām un ārstniecības metodēm, ekstrakorporālajai (ārpusorganisma) asins attīrīšanas metodei ir savas indikācijas un kontrindikācijas. Tieši tāpēc norīkojumu uz plazmaferēzes kursu Jums var sniegt tikai speciālists. 

Kam var ieteikt veikt plazmaferēzi?

Vienmēr jāievēro vienkāršais un ļoti svarīgais princips: ir vieglāk slimību novērst, nekā to ārstēt! Tādēļ ir jāstiprina un jāatjauno organisma aizsargspējas un veselība kopumā. 
Pēc 30 gadu vecuma cilvēka ķermenis pamazām sāk novecot, tā orgāniem kļūst arvien grūtāk tikt galā ar saviem pienākumiem.
Ir aktuāli atcerēties, ka svētku laikā organisms dabū ciest no garšīgiem, taču trekniem ēdieniem un stipriem dzērieniem. Īpaši pēc gavēņa, kura laikā bija pierasts pie vieglas barības, šāda pārslodze ir smags trieciens aizkuņģa dziedzerim, aknām, kuņģim un nierēm. 
Tradicionālas svētku svinības mēdz būt saistītas ar alkohola lietošanu – mazākās vai lielākās devās. Jebkurā gadījumā tā ir organisma intoksikācija, kas rada papildu slodzi gremošanas sistēmai. Alkohols veicina organisma atūdeņošanos, līdz ar to asiņu sabiezēšanu un viskozitātes paaugstināšanos. Statistiski pierādīts, ka pēc Ziemassvētku gavēņa tam sekojošā svinību maratona laikā aizkuņģa dziedzera iekaisuma slimnieku hospitalizācijas skaits ir trīs līdz piecas reizes lielāks nekā caurmērā. 
Narkoloģiskajā praksē plazmaferēze ir efektīva pat ļoti nopietnos intoksikācijas gadījumos – piemēram, ja, nedo’ Dieviņ, kopā ar alkoholu lietots kokaīns.
Plaši plazmaferēzi izmanto sporta medicīnā, mazinot pienskābes daudzumu pēc lielām muskuļu slodzēm, un stimulējošu vielu izvadīšanai no organisma.

Plazmaferēzes izmantošana sniedz pozitīvu efektu vairākās medicīnas nozarēs (sīkāku informāciju meklējiet plazmafereze.lv).
  
Plazmaferēzes labvēlīgais iespaids uz organisma veselību un tā funkcijām

- Attīra organismu no vielmaiņas blakusproduktiem, novērš paaugstinātu olbaltuma, tauku, holesterīna, toksīnu, antivielu/antigēnu, imūnkompleksu, medikamentu u.c. koncentrāciju asinīs.
- Samazina jebkuru alerģisku reakciju izpausmes (tostarp bronhiālās astmas lēkmju biežumu). 
- Palēnina komplikāciju veidošanos pacientiem ar cukura diabētu un tireotoksikozi (vairogdziedzera slimību gadījumā).
- Palīdz līdzsvarot imūnsistēmu. 
- Samazina izsitumus un niezi ādas problēmu gadījumos.
- Uzlabo nieru, aknu un plaušu funkcijas. 
- Samazina vai pavisam novērš locītavu sāpes.

Plazmaferēzes kabinets
Uz ārsta konsultāciju un procedūrām jāpierakstās iepriekš pa tālruni 67366408 vai mobilo tālruni  20218127

Poliklīnikas reģistratūras tālrunis 67366323
Fakss 67366407

E-pasts: plazmafereze@1slimnica.lv
www.1slimnica.lv
Adrese: Bruņinieku 5, Rīga, LV 1001

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)