Banner 980x90

Visbiežāk Vidzemē īpašumus šovasar bojājis ūdens

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Šovasar Vidzemes reģionā visbiežāk apdrošināšanas atlīdzības pieteiktas par īpašumos notikušiem applūšanas gadījumiem, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informēja "If" Apdrošināšana komunikācijas vadītāja Daiga Bluķe.

Plīstot ūdens un kanalizācijas caurulēm, cietuši vai nu paši mājokļu saimnieki vai apakšstāva kaimiņi, liecina "If" Apdrošināšana apkopotā atlīdzību statistika par Vidzemes reģionu.

Tā jūnijā kādā dzīvoklī Valmierā, Meža ielā plīstot trauku mazgājamās mašīnās pievadam, applūda virtuves lamināta grīda, nodarot zaudējumus vairāk nekā 700 eiro apmērā. Savukārt kādā citā Stacijas ielas daudzdzīvokļu mājas dzīvoklī ūdens bija noplūdis kanalizācijas vada aizsērējuma dēļ. Mājokļa saimnieki informē, ka negadījuma dēļ sabojāta virtuves grīda, kā arī virtuves mēbeles. Aprēķināts, ka dzīvokļa saimniekiem nodarīti zaudējumi 310 eiro apmērā.

No ūdens noplūdēm nav izdevies izvairīties arī uzņēmējiem. Vasaras nogalē If Apdrošināšanā tika saņemts atlīdzības pieteikums par kādas aptiekas applūšanu Priekuļu novadā. Negadījuma iemesls – augšējā stāvā plīsusi ūdensvada caurule, kā rezultātā cietušas gan telpas, gan sabojāti medikamenti. Uzņēmēji aprēķinājuši, ka viņiem nodarīti zaudējumi vairāk nekā 1000 eiro apmērā.

"Vidzemē līdzīgi kā citos Latvijas reģionos applūšanas un noplūde no inženierkomunikācijām notiek visbiežāk. If Apdrošināšana dati liecina, ka aptuveni 70% no visiem mājokļos notiekošajiem negadījumiem ir saistīti ar dažādām noplūdēm un no tām nav pasargāti, ne dzīvokļos, ne privātmājās dzīvojošie. Savukārt citi negadījumu veidi šovasar bijuši saistīti ar vandālismu, zagļiem mēģinot iekļūt mājokļos. Taču ir arī labas ziņas – neesam saņēmuši nevienu atlīdzības pieteikumu par uguns postījumiem," stāsta "If" Apdrošināšana Personu atlīdzības grupas vadītāja Una Vilgerte.

Atlīdzības:
Saskaņā ar If Apdrošināšana Atlīdzību daļas apkopoto informāciju, vidējā atlīdzība par applūdušiem vai nopludinātiem īpašumiem ir 720 eiro.

Galvenie noplūžu iemesli:
* Koplietošanas stāvvadu plīsumi, kas daudzās daudzdzīvokļu mājās ir sliktā stāvoklī, jo padomju laikos būvētajām ēkām ir beigušies ekspluatācijas termiņi
* Nolietojušās caurules, radiatori, boileri vai detaļu brāķi
* Lokano pievadu plīsumi un kanalizācijas aizdambējumi
* Ēkas konstrukcijas – caur jumtiem, vai augšstāvu kaimiņu balkoniem un terasēm

Kā izvairīties no negadījuma?
* Regulāri pārbaudiet, vai sildīšanas ierīces, ūdens apgādes tīkls un sadzīves tehnika ir darba kārtībā
* Caurulēm jābūt uzstādītām tā, lai iespējamā ūdens sistēmas avārija būtu tūlīt pamanāma
* Cauruļvadu vecumam nevajadzētu pārsniegt 30 gadus (vecākus regulāri jāpārbauda)
* Īpaši bīstamas ir dzelzs caurules, kas rūsē. Ar vara caurulēm šādu problēmu nav
* Pārbaudiet vannas istabas noplūdes trapus
* Regulāri pārbaudiet veļas un trauku mazgājamās mašīnas šļūteņu savienojumu vietas
* Pirms ziemas iestāšanās pagalmā un neapkurināmās telpās iztukšojiet ūdens sistēmas, jo tās var aizsalt
* Pagrabos mantas glabājiet augstāk par grīdas virsmu
* Izejot no mājas, neatstājiet ieslēgtu veļas vai trauku mazgājamo mašīnu
* Veļas mazgājamo mašīnu ūdens sistēmai jāpieslēdz ar īpašu krānu, kas jāaizgriež, kad mašīnu neizmanto
* Plānojot ilgāku prombūtni, aizgrieziet ūdens padeves krānus, lai jūsu prombūtnes laikā, plīstot cauruļvadiem, nenodarītu zaudējumus sev un kaimiņiem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)