Banner 980x90

Vasaras skolas "Arcadia" noslēgums Cēsīs

Rīgas Tehniskās universitātes Starptautiskā vasaras skola jau ceturto gadu pēc kārtas norisinās Cēsīs, šoreiz padziļināti pētot ainaviskas un utilitāras zaļās teritorijas pilsētā un tās apkārtnē: mežus, parkus, kapsētas, dārzus, koptus apstādījumus un aizaugušus zemes gabalus.

Kā pilsētas informācijas portālu Cesis24.lv informēja Rīgas Tehniskās universitātes Starptautiskās vasaras skolas programmas direktore Evelīna Ozola, 36 vasaras skolas dalībnieki no 18 dažādām valstīm arhitektūras, dizaina un pilsētplānošanas darbnīcās mēģināja definēt, ko nozīmē Arkādija mūsdienās, mācījās nolasīt vietējo ainavu, atšifrēt tās acīmredzamās un slēptās kvalitātes, ierosināja stratēģijas un projektēja telpiskas struktūras publiskai lietošanai.

Divas nedēļas ilgusī vasaras skola noslēdzas šo piektdien, 7.augustā, kad paredzētas projektu prezentācijas un publiska diskusija, kā arī drukātas publikācijas atvēršana un pilsētvides instalāciju izmēģināšana.

Arhitektūras darbnīcā "Building Works Unit" tapusi dabas observatorija "Wild Thing" — skatu tornis, kura jumta konstrukcija ir atverama kā milzīgas ziedlapas. To raupjais un gumijotais apdares materiāls ir otrreizēji izmantotas dzelzceļa sliežu paplāksnes. Darbnīcas vadītāji ir Vīnē strādājošais latviešu arhitekts Niklāvs Paegle un viņa kolēģi no Londonas Tomass Randels–Peidžs (Thomas Randall–Page) un Teodors Molojs (Theodore Molloy).

Urbānisma grupa pēta tūrismu Cēsīs — kā tas ietekmējis ainavu un kādiem jauniem tūrisma veidiem ir potenciāls pilsētā attīstīties. Izpētot pieejamos tūrisma ceļvežus secināts, ka tajos iekļauta tika puse pilsētas — tā, kas ir uz rietumiem no dzelzceļa līnijas. Tādēļ tapusi karte, kas izvadās pa savdabīgākajām Cēsu vietām otrpus dzelzceļam. Darbnīcu vada poļu arhitekts un urbānists Bvažejs Čuba (Błażej Czuba) un šobrīd Nīderlandē dzīvojošie arhitekts Matīss Groskaufmanis un grafikas dizainere Monika Grūzīte.

Vides mākslas darbnīcas "Supernatural" dalībnieki pievērsās nozīmēm un mistikai, ko cilvēku iztēle piešķir dabas parādībām un objektiem. Darbnīcā radīti vairāki skulpturāli vides objekti "Ethereal Nature", kas aizņems ievērojamu Pirtsupītes gravas daļu un mainīsies vēja un gaismas ietekmē. Instalācijas top latviešu arhitektu Austra Mailīša un Andras Odumānes, kā arī viņu kolēģa no Japānas Reidži Kobajaši (Reiji Kobayashi) vadībā.

Piektdiena, 7. augusts, plkst.17.00 darbnīcu gala prezentācijas un publiska diskusija Ruckas mākslas un rezidenču centrā. Darba valoda — angļu, ieeja brīva. Plkst.21.00 Instalāciju "Wild Thing" un "Ethereal Nature" atklāšana Pirtsupītes gravā. Būves parkā būs apskatāmas līdz pat vasaras beigām.

Organizē: Latvijas radošo industriju komunikācijas platforma FOLD sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)