Straupes Narkoloģisko slimnīcu un Strenču Psihoneiroloģisko slimnīcu plānots apvienot
![Foto: LETA](http://img.pilseta24.lv/media/816x610/users/article/galleries/143/546/14354632.jpg)
"Apvienošanai ir pamats, jo ar esošo ārstu personālu Straupes slimnīca nespēj nodrošināt pacientu uzņemšanu 24/7 režīmā. Ne slimnīcas telpas, ne tehniskais nodrošinājums nav piemērots ārstniecības pakalpojumu sniegšanai. Straupes slimnīcas sniegtais pakalpojumu apjoms ir niecīgs, tāpēc pakalpojuma pašizmaksa ir augsta," skaidroja Olševska.
Strenču slimnīca var uzņemt savās telpās Straupes pacientus, ja tiks lemts par pakalpojuma pārcelšanu uz piemērotākām telpām.
"Par darbinieku nākotni runājot, iestādes plānots apvienot, ne likvidēt, līdz ar to darbinieki joprojām paliek savos amatos. Ja pakalpojuma sniegšanas vieta tiek pārcelta uz Strenčiem, iespējams, ka daļa darbinieku vēlēsies meklēt citu darbu tuvāk mājām," bilst Olševska.
Paralēli noteikti tiks izvērtēts, cik daudz un kāds personāls būs nepieciešams, ja pakalpojuma sniegšanas vieta būs Strenči, un daļai darbinieku darbs tiks uzteikts. Tas gan vairāk varētu būt atbalsta personāls, ne medicīniskais, uzskata grāmatvede.
Kā iepriekš vēstīja LNT raidījums "Ziņas sešos", nākamgad plānots slēgt Straupes Narkoloģisko slimnīcu, un patlaban Veselības ministrija (VM) rēķinot, kāds būtu finansiālais ieguvums, ja medicīniskās palīdzības sniegšanu alkoholiķiem pārceltu uz Strenčiem.
Straupes Narkoloģiskās slimnīcas virsārste Dace Raituma radījumam norādīja, ka pārmetums par iestādes nesaimnieciskumu nevarētu būt iemesls šādam solim. Salīdzinot ar citām slimnīcām, Straupei nav finansiālu zaudējumu un uzkrātu parādu.
Pēc raidījuma vēstītā, līdz ar centra slēgšanu Straupē bez darba paliks vairāki desmiti ārstu, medmāsu un citu darbinieku - lielākā daļa neesot gatavi darba dēļ braukāt uz Strenčiem.