Banner 980x90

Priekuļu novadā piedāvā aktivitātes tūristiem

Tūrisma sezonai darbojoties pilnā sparā arī Priekuļu novadā tiek piedāvātas dažādas iespējas atpūtniekiem. Priekuļos Saules parkā tagad var ne tikai iziet veselības taku, saules pulkstenī noteikt laiku un iepazīties ar ārstniecības augiem, bet arī apskatīt un ko jaunu uzzināt par vairāk kā 100 dažādām koku un krūmu sugām. Vai zināt, kā izskatās ošlapu kļava vai baltmizas Himalaju bērzs?

Ja nē, tad noteikti jādodas apskatīt tos un vēl daudzus citus Latvijai raksturīgus un neraksturīgus augus un uzzināt par tiem ko interesantu. Sadarbībā ar Valsts Priekuļu Laukaugu selekcijas institūtu parkā uzsākta jaunas kultūraugu ekspozīcijas izveide, kurā bērniem un arī pieaugušajiem būs iespēja apskatīt labi pazīstamos un arī mazāk zināmos lauku augus. Šeit jau pašlaik apskatāmi kartupeļi, rapsis, zirņi un citi kultūraugi. Pēc ilgas gaidīšanas atjaunotas arī Ērgļu klinšu dabas takas, kur uzstādītas kāpnes un barjeras un ir iespējama ērti nokļūt līdz pašai Gaujai un Ērgļu klintīm.

Veselavā tūristiem iespēja iepazīt Veselavas muižu un tās īpašnieku dzimtu vēsturi, kā arī doties pastaigā pa Veselavas muižas parku, kas atrodas pie estrādes, 1,2 km attālumā no pašas muižas. Šeit gar Rauni, kas ir viena no straujākajām upēm Latvijā, izveidota pastaigu taka, pa kuru ejot var baudīt ūdens kluso čaloņu un melodiskās putnu dziesmas. Ievērojama vieta ir arī Latvijas Pirmskaroga autora J.Lapiņa piemiņas vieta pie Pintuļu mājām, kas izveidota ar biedrības "Ieva" iniciatīvu.

Liepā cilvēkus vēl joprojām priecē unikālais smilšakmens atsegums - Lielā Ellīte, kas ir bijusi populāra apskates vieta jau no seniem laikiem. Pēc Sietiņieža arkas sabrukšanas, Lielā Ellīte ir palicis vienīgais šādā veida arkādes veidojums Latvijā. Liepā viesus gaida arī zemnieku saimniecība "Krūmiņi", kas piedāvā Maizes māju ar dažādām interesantām programmām gan bērniem, gan pieaugušajiem. Bet E.Veidenbauma muzejs "Kalāčos" ar jauno muzejpedegoģi piedāvā vēl interesantu ekskursiju programmu, kurā iepazīstina ne tikai ar E.Veidenbauma dzīvi un darbiem, bet parāda arī īstu latviešu lauku melno pirti un darbarīkiem, ko lauku sētās izmantojuši mūsu vecāki un vecvecāki.

Mārsnēnu pagasts bagāts teikām un nostāstiem. Vai zinājāt, ka Mārsnēnu (senāk Marzenhof) nosaukums varētu būt radies no somugru tautas valodas, kas tulkojumā nozīmē "jūra"? Šeit senatnē bijuši vairāki sprostezeri, dēvēti par jūru, no kuriem pāri palikuši gan trīs ezeri – Startu, Austriņu un Vēķezers. Kā daudziem novadniekiem bija iespēja atklāt Novada svētku ekskursijā pa Mārsnēnu pagastu, šeit dzīvojuši arī dažādi ievērojami cilvēki, kā viens no tiem - aktieris Edgars Liepiņš. Bet pats dzejnieks Eduards Veidenbaums izvēlējies šo vietu, lai pie Startu ezera rakstītu dzeju. Akmens uz kura rakstnieks sēdējis nodēvēts par Veidenbauma akmeni un tam tiek piedēvēta īpaša spēja iedvesmot cilvēkus.

Novads iesaistījies Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrībā, kurā apvienojušies novadi un ar tūrismu saistītie uzņēmumi, kas atrodas Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Biedrības mērķis ir kopējiem spēkiem veidot šo teritoriju kā vietu ar daudzveidīgu tūrisma piedāvājumu dažādām tūristu vēlmēm. Biedrības ietvaros uzsākts darbs pie jauna tūrisma materiāla izstrādes ģimenēm ar bērniem, kurā tiks apkopoti Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošie tūrisma piedāvājumi šai auditorijai, tajā skaitā arī Priekuļu novada apskates objekti.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)