Banner 980x90

Latvija parakstījusi starptautisko deklarāciju par atvērtu pārvaldību

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Atvērtās pārvaldības partnerības samita laikā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (V) paziņojusi par Latvijas pievienošanos Starptautiskajai deklarācijai par atvērtu pārvaldību ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu ieviešanai, aģentūru LETA informēja Ārlietu ministrijā.

Deklarācijā Atvērtās pārvaldības partnerības dalībvalstis pauž gatavību izmantot atvērtās pārvaldības priekšrocības, lai sasniegtu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķus. Īpaša nozīme šajā darbā paredzēta atvērto datu pieejamībai un valdību ciešai sadarbībai ar pilsonisko sabiedrību.

Atvērtās pārvaldības partnerības forums tika aizsākts 2011.gadā pēc ASV un Brazīlijas iniciatīvas. Tas apvieno 66 pasaules valstis, kuras izstrādā nacionālos rīcības plānus un uzņemas konkrētas saistības valsts institūciju darbības uzlabošanai, tādējādi veicinot efektīvāku, atklātāku valsts pārvaldi, lielāku pilsoniskās sabiedrības iesaisti valsts politiskajos procesos un tās uzticēšanos valsts institūcijām.

Kalniņa-Lukaševica pēc Meksikas valdības ielūguma līdz šodienai uzturas darba vizītē Mehiko, lai piedalītos Atvērtās pārvaldības partnerības ministru līmeņa samitā, kā arī pārrunātu Latvijas un Meksikas attiecības un sadarbības iespējas, tiekoties ar Meksikas amatpersonām.

Vizītes laikā, tiekoties ar Meksikas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu direkcijas ģenerāldirektoru Alehandro Negrinu, ministrijas parlamentārā sekretāre pauda nepieciešamību izmantot šobrīd eksistējošās iespējas Latvijas-Meksikas attiecību padziļināšanai. Latvija ir gatava aktīvi līdzdarboties Eiropas Savienības (ES) un Meksikas stratēģiskās sadarbības aktualizēšanai atbilstoši šī brīža situācijai.

Parlamentārā sekretāre ļoti pozitīvi novērtēja abu valstu iespējas sadarboties izglītības jomā, norādot, ka Latvijas augstākās mācību iestādes var kļūt par labu mūsdienu izglītības iegūšanas vietu Meksikas studentiem. Tāpat Kalniņa-Lukaševica atzīmēja labo Rīgas Tehniskās universitātes sadarbības piemēru ar Meksikas augstskolām. Ekonomiskās sadarbības veicināšanai parlamentārā sekretāre aicināja Meksikas Ārlietu ministriju līdzdarboties savstarpēju biznesa delegāciju vizīšu organizēšanā.

Tikmēr Meksikas Ārlietu ministrijas Eiropas lietu direkcijas ģenerāldirektors Negrins no savas puses uzsvēra, ka pašreizējās attiecībās starp Meksiku un ES pastāv acīmredzama nepieciešamība Meksikai attīstīt aktīvu un daudzpusēju sadarbību ar ikvienu ES dalībvalsti. Šajā kontekstā Meksika saskata labas perspektīvas attiecību attīstībai ar Latviju.

Puses arī bija vienisprātis, ka ir jāaktivizē savstarpējo politisko kontaktu un vizīšu dinamika.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)