Banner 980x90

Kāpēc rodas tumšie loki zem acīm, un kā ar tiem cīnīties?

Nogurums, negulēta nakts, slimošana – šie un citi visiem labi pazīstami un ikdienišķi faktori var būt iemesls, kāpēc no rīta spogulī ap acīm redzami tumši loki, kuru nomaskēšanai jāizmanto konsīleris un citi dekoratīvās kosmētikas produkti. Un tas ir lieliski, ka pieejami šādi efektīvi līdzekļi, kuri acumirklī nosedz nevēlamos zilganos lokus, padarot sejas koptēlu daudz veselīgāku un tīkamāku. Tomēr jāatceras, ka tumši loki zem acīm nav tikai kosmētiska problēma, kuru aizklāt ar konsīleri un aizmirst. Tas ir signāls, kas mudina vairāk pievērst uzmanību savai veselībai un dzīvesveidam.

Iemesli, kāpēc tumšie loki ap acīm rodas
Tumšie loki var būt īslaicīgi, piemēram, slimības laikā, tad, kad ir liels nogurums un slodze. Sakārtojoties dienas režīmam, loki var paši pazust. Bet, ja zilie riņķi zem acīm ir pastāvīgi, tad ir iemesls domāt, ka to izcelsmi ietekmē arī citi faktori. Un tie var būt pat vairāki. Speciālisti norāda, ka tumšo loku rašanās iemesli var būt arī ģenētiski un fizioloģiski, kā arī liecināt par veselības problēmām. Tāpēc ir būtiski šajā jautājumā konsultēties ar speciālistiem, lai izslēgtu nevēlamus scenārijus un saslimšanas. 

Tumšajiem lokiem parasti ir vairāki veidi, tāpēc tos iedala pēc to specifikas. Vaskulārais tips ir tad, kad asinsvadi atrodas ļoti tuvu ādas virsmai un spīd tai cauri, kā rezultātā rodas zilgans ādas tonis. Par pigmentētiem lokiem uzskata tos, kuru rašanās saistāma ar palielinātu melanīna daudzumu ādā ap acīm. Tā var būt gan iedzimta īpatnība, gan saules, hormonu vai citu veselības faktoru ietekmēta iezīme. Kā trešo tipu izšķir strukturētos tumšos lokus, kuri vairāk saistīti ar fizioloģiskām īpatnībām, piemēram, kad zonā starp plakstiņu un vaigu ir iekritums, kas padara asinsvadus redzamākus un arī vizuāli ieēno šo zonu.

Jānoskaidro savu tumšo loku rašanās iemesli
Visbiežāk tas nav tikai viens faktors, kas veicina tumšo loku rašanos ap acīm. Tā parasti ir kompleksa problēma, kas skar gan veselības stāvokli, gan dzīvesveidu, gan citus procesus organismā. Tāpēc iemeslus un risinājumu šai problēmai vislabāk meklēt kopā ar speciālistu, kurš nozīmēs gan vajadzīgās analīzes un pārbaudes, gan ievāks anamnēzi, kā arī rekomendēs atbilstošākos risinājumus. Ja tumšie loki ir izteikti, ja tie parādījušies pēkšņi, ja ir vēl citi simptomi, kas skar pašsajūtu un veselību, tad ar ārsta apmeklējumu noteikti nevajadzētu kavēties, jo, iespējams, tie ir simptomi kādai nopietnākai saslimšanai, kurai nebūs līdzēts ar atpūtu un uztura bagātinātājiem. 

Tumšo loku likvidēšana – ātri un ilgtermiņa risinājumi
Lai šeit un tagad ātri atbrīvotos no tumšajiem lokiem zem acīm, protams, ir pieejama kvalitatīva dekoratīvā kosmētika. Tie ir konsīleri, grima bāzes, tonālie krēmi un citi produkti, kas palīdzēs izlīdzināt ādas toni, maskēt nepilnības un iegūt skaistu un veselīgu sejas koptēlu. Bet paralēli šiem ātrajiem risinājumiem noteikti jādomā arī par cēloņiem un ilgtermiņa risinājumiem. Šajā sakarā var izdalīt vairākas nozīmīgas darbības, kurām var būt pozitīva ietekmē tumšo loku novēršanā. 

  • Dzīvesveida sakārtošana
    Veselīgs un pietiekami ilgs miegs, sabalansēts uzturs, pietiekama ūdens daudzuma uzņemšana, fiziskās aktivitātes, svaigs gaiss, atteikšanās no kaitīgiem ieradumiem, piemēram, smēķēšanas un alkohola, ir tie aspekti, kas ilgtermiņā palīdzēs uzlabot ķermeņa stāvokli kopumā un arī samazinās tumšos lokus zem acīm.
  • Acu zonai piemērota kosmētika
    Āda ap acīm ir ļoti plāna un jutīga, tāpēc ir rūpīgi jāizvēlas kosmētika, kuru lieto šajā zonā. Jāizvēlas produkti, kas piemēroti tieši ādai ap acīm, jo tie ir vieglākas konsistences un to sastāvā iekļautas vielas, kas noderīgas tieši šai zonai, piemēram, E vitamīns, retinols, hialuronskābe un citas. Jāpievērš uzmanība arī tam, kā acu kosmētika tiek uzklāta un notīrīta. Viss jādara ar maigām kustībām, bez berzēšanas.
  • Kosmetoloģiskās procedūras
    Efektīvs veids, kā samazināt tumšos lokus, var būt arī piemērotu kosmetoloģisko procedūru veikšana. Iespējams likvidēt asinsvadus, kas atrodas tuvu ādai, arī piepacelt iekritušo ādu plakstiņu zonā. Tomēr šīs procedūras jāizvēlas atbildīgi un jāizmanto kopā ar citām metodēm.

Jāatceras, ka ķermenis un arī āda ar gadiem noveco, tie ir dabiski procesi, kurus nevaram pilnībā apturēt. Bet varam tos palēnināt, rūpējoties par savu veselību, dzīvesveidu, pareizi kopjot ādu ar labu kosmētiku un lietojot produktus ar SPF. Ne vienmēr varēs ar visām pieejamajām metodēm pilnībā likvidēt tumšos lokus, bet tos var mazināt, kā arī veiksmīgi nomaskēt ar kosmētiku.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)