Banner 980x90

Helovīna laikā internetā aktivizējas krāpnieki

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Jauniešu īpaši iecienītajam Helovīnam pamazām kļūstot tikpat populāram kā Valentīna dienai, "eScan" drošības eksperti brīdina par krāpnieku izliktajām lamatām internetā, kad izvēlaties svētku atribūtiku vai apskatāt elektroniskos apsveikumus.

Vislielākais apdraudējums ir sociālajos tīklos, kur piesedzoties ar Helovīna noskaņām krāpnieki pievilina ar negaidītiem piedāvājumiem un norādēm uz neīstiem internetveikaliem un ļaunatūras vietnēm.

"Lai gan Helovīns pie mums vēl tikai kļūst par tradīciju, jaunieši ļoti strauji iesaistās jauno svētku virpulī. Gatavojoties ballītei meklē pēc iespējas baismīgākus kostīmus par pieņemamām cenām. Un tā ir laba vide krāpniekiem, jo interneta lietotāji ir atslābinājušies, neuzmanīgi, visbiežāk meklē piemērotu kostīmu pēdējā brīdī un viņiem nav laika analizēt piedāvājumu piemērotību," stāsta "Baltimax" reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis, "eScan" pārstāvis Baltijas valstīs.

Speciālisti iesaka iepirkties tikai uzticamos un zināmos internetveikalos. Iepērkoties nezināmā vietnē, ieteicams pārbaudīt, vai mājaslapā norādītajam uzņēmumam ir fiziska adrese, kāds ir tā juridiskais statuss, vai tas ir iekļauts populārākajos uzņēmumu katalogos internetā. Ir vērts arī rūpīgāk izlasīt preču piegādes un atgriešanas noteikumus, uzzināt, kas maksā par preces sūtīšanu, ja tā tiek atgriezta pārdevējam, un kādas ir ar pirkumu neapmierināta klienta tiesības.

"eScan" drošības eksperti iesaka par pirkumiem internetā norēķināties ar kredītkarti, jo krāpnieki biežāk pieprasa debetkartes, kurām ir lētākas banku operāciju izmaksas. Apmaksājot pirkumu, vajadzētu uzmanīgi novērtēt to, kādu informāciju pieprasa pārdevējs – viņam nevarētu būt vajadzīgs pircēja personas kods un personas identifikācijas kartes numurs, vai citi ar pirkumu nesaistīti personas dati. Ja maksājot par vēlamo preci internetveikals novirza uz aizdomīgu internetbankas vietni, ieteicams no pirkuma atteikties.

"Helovīna laikā, tāpat kā arī citos svētkos, palielinās internetā sūtīto apsveikuma kartiņu vai joku, animācijas filmiņu un atlaižu kuponu daudzums. Aiz jebkura "spoka" vai "dejojoša skeleta" var slēpties vīrusi un kaitnieciskas programmas, bet aiz norādes uz šausmīgu joku – kaitnieciska interneta vietne. Tāpēc vajadzētu uzmanīgi apskatīt, ko saņemat un uz kādām saitēm uzklikšķināt," skaidro S.Romanovskis.

"eScan" drošības eksperti iesaka neatvērt saņemtajiem e-pastiem pievienotus failus, ja sūtītājs jums nav zināms vai arī ja vēstule uzrakstīta nepareizā valodā ar "Google Translate" palīdzību. Tāpat nevajag klikšķināt uz aizdomīgām saitēm, nevajag lejupielādēt failus un nevajag instalēt nezināmas programmas.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)