Banner 980x90

Cēsu autobusos radio neskanēs

Cēsu pasažieru pārvadātāja A/S "CATA" sabiedriskajā transportā radio neskanēs, pilsētas informācijas portālam Cesis24.lv pastāstīja "CATA" izpilddirektors Andrejs Malkavs.

Uzņēmums saņēmis Satiksmes ministrijas skaidrojumu, ka radio klausīšanās licenču izmaksas nedrīkst iekļaut pārvadājumu pašizmaksā. "Aptuveni 40% no mūsu budžeta veido valsts budžeta dotācijas, un tikai aptuveni 60% ir pašu ieņēmumi. No savas kabatas apmaksāt šādu licenču iegādi mēs nevaram," teica Malkavs.

Viņš gan pauda viedokli, ka jautājums par radio atskaņošanu sabiedriskās vietās ir jārisina savādāk, nekā tas tiek darīts pašlaik. Tostarp atskaņošanas izmaksas, vienojoties ar ražotājiem, varētu iekļaut radioaparāta cenā. Tāpat viņš vērsa uzmanību, ka radio stacijas jau pašlaik maksā gan par konkrētas frekvences lietošanas tesībām, gan arī izpildītājiem.

Autotransporta direkcijas (ATD) preses sekretāre Sandra Maļuha portālam Cesis24.lv stāstīja, ka radio klausīšanās licenču iegādi pasažieru pārvadātājiem nekompensēs, tādējādi iegādāties licences, kas atļaus atskaņot radio sabiedriskajā transportā, ir katra pasažieru pārvadātāja kompetencē.

"Starp ATD un sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem reģionālos starppilsētu nozīmes maršrutos noslēgtajos pasūtījuma līgumos nav ietverta pasūtītāja prasība autobusos, kā arī pārvadātāja valdījumā esošās publiskās, pasažieru apkalpošanai izmantojamās telpās, atskaņot radio. Līdz ar to attiecīgās izmaksas nevar tikt atzītas par pamatotām, jo tās nav tieši saistītas ar sabiedriskā transporta pakalpojumu pasūtījuma līguma izpildi, un tās netiks kompensētas," viņa teica.

Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācijas direktors Ivo Ošenieks Cesis24.lv atzina, ka asociācija pārvadātajiem rekomendējusi konkrētās licences neiegādāties. "Ņemot vērā to, ka valsts mums samazina zaudējumu segšanai paredzēto finansējumu un pasažieru pārvadātājiem ir jāslēdz reisi, mēs šobrīd esam rekomendējuši uzņēmumiem atturēties no līgumu slēgšanas par licenču iegādi un radio pakalpojumu izmantošanas. Atvainojiet – mums naudas nav! Tajā pat laikā mums vēl ir jāsamazina gan maršrutu, gan reisu skaits. Mums svarīgāk ir nodrošināt pasažieriem pakalpojumu nekā klausīties radio".

Pašlaik – atskaņot autobusos radio vai nē, ir katra konkrēta uzņēmuma atbildība. Ošenieks sacīja, ka valstij ir jātiek skaidrībā vai sabiedriskajā transportā, tāpat arī birojos, mūzika ir papildus peļņas gūšanas avots vai nav. Pēc asociācijā klāstītā, pasažieris neizvēlās izmantot sabiedrisko transportu lai būtu iespēja paklausīties radio – sabiedriskais transports ir pārvietošanās iespēja. "No vienas puses valsts ir noteikusi, ka iedzīvotāju apziņošana notiek caur radio, no otras puses – šādā veidā tiek iekasēta nauda. Man tas liekas neloģiski! Protams – primāri ir valsts drošība. Es domāju par šo mēs vēl ilgi runāsim".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)