Banner 980x90

Cēsīs ar panākumiem norisinājās 5.Eiropas Mūzikas forums

Pagājušajā nedēļā no 11. līdz 14.jūnijam Rīgā un Cēsīs norisinājās 5.Eiropas Mūzikas forums, pulcējot prāvu skaitu dažādu mūzikas organizāciju delegātus no visām pasaules valstīm, tostarp Eiropas Orķestru federācijas, Starptautiskās Mūzikas padomes, Āfrikas Mūzikas padomes, Eiropas Etnomuzikoloģijas biedrības, Jehudi Menuhina Foruma Bernē un citām organizācijām.

Kā pilsētas informācijas portālu Cesis24.lv informēja pasākuma organizatori, paneļdiskusiju, mūziķu un uzņēmēju paraugdemonstrējumu uzmanības centrā bija mūzikas pieejamība digitālā kontekstā - inovatīvi un radoši risinājumi, lai padarītu mūziku pieejamu plašākai sabiedrībai atbilstoši mūsdienu cilvēka prasībām.

Forumu atklāja Latvijas Republikas kultūras ministres Daces Melbārdes runa, kurā tika uzsvērta gan Latvijas nemateriālā kultūras mantojuma unikalitāte, gan arī digitālo tehnoloģiju attīstība un to lietojums mūzikas nozarē. Forumā Latvijas pieredzi nozarē prezentēja referentes Ilze Dalbina, UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas izglītības sektora vadītāja, Latvijas Nacionālās bibliotēkas audiovizuālās lasītavas vadītāja Zane Groša, un Vidzemes koncertzāles ,,Cēsis" programmu direktore Inese Zagorska.

Latvijas atskaņotājmākslinieku sniegums foruma ietvaros tika atzinīgi novērtēts. Ansamblis Art-i-Shock pārsteidza publiku ar temperamentīgu un virtuozu koncertprogrammu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, saņemot lielas ovācijas, studentu Daumanta un Madaras Liepiņu duets Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā demonstrēja muzikālo briedumu J. Brāmsa Trešajā sonātē vijolei un klavierēm re minorā op. 108. JVLMA Etnomuzikoloģijas katedras studenti apliecināja, cik krāšņa, daudzkrāsaina var būt latviešu folklora, kā arī Džeza nodaļas studenti spēja demonstrēt atraisītu un mākslinieciski spožu priekšnesumu džeza klubā Hamlets. Foruma delegātiem bija iespēja baudīt arī LNSO koncertu Jāņa Liepiņa vadībā Vidzemes koncertzālē "Cēsis", kā arī Kaspara Tobja un Arta Dzērves foruma tēmai atbilstošais "7 Synth" priekšnesums ar 7 sintezatoriem.

Eiropas Mūzikas foruma organizatori Latvijā kārtējo reizi starptautiskā mērogā apliecināja, ka Latvija atbilstoši ārvalstu delegātu un organizāciju ekspektācijām ir spējīga uzņemt viesus. Forums noritēja Mazajā Ģildē, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

Eiropas Mūzikas padome (EMP) ir UNESCO Starptautiskās Mūzikas padomes reģionālā grupa ar padomdevējas funkciju, kas dibināta 1972.gadā, un kuras centrālais birojs pašreiz atrodas Bonnā. EMP sastāvā ir 18 Eiropas valstu Nacionālās mūzikas padomes, kā arī 53 starptautiskās mūzikas organizācijas, kas aptver ļoti plašu mūzikas nozarē darbojošos spektru. Tāpēc EMP var uzskatīt par nenovērtējami bagātīgu pieredzes un informācijas avotu mūzikas nozarē.

Atzīstot par būtisku Latvijas pārstāvniecību šajā ļoti plaši sazarotajā profesionāļu forumā, 2001. gadā pēc Latvijas Komponistu Savienības (tā brīža) priekšsēdētāja Uģa Prauliņa iniciatīvas un ar LR Kultūras ministrijas atbalstu tika izveidota atbilstoša struktūrvienība Latvijas pārstāvniecībai EMP – Latvijas Nacionālā mūzikas padome. Pašreiz Latvijas Mūzikas padomē darbojas 14 sabiedriskās organizācijas – LNP dibinātāji Latvijas Komponistu savienība, Latvijas Mūzikas informācijas centrs, kā arī – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA), Latvijas Mūzikas izglītības iestāžu asociācija (LMIIA), Latvijas Vispārējās izglītības iestāžu mūzikas skolotāju asociācija, Latvijas Mūzikas attīstības biedrība/Latvijas Mūzikas eksports., Vidzemes koncertzāle "Cēsis", u.c

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)