Banner 980x90

Ar īsfilmas palīdzību cer popularizēt brīvprātīgo darbu

Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG
Ilustratīvs foto/ Foto: Stock.XCHNG

Lai pievērstu cilvēkus brīvprātīgajam darbam, kā arī izglītotu sabiedrību par šo tēmu, biedrība "Radošā apvienība jauniešiem "Trepes" projekta "Brīvprātības platforma" laikā radījusi īsfilmu par brīvprātīgo darbu.

Kā otrdien preses pasākumā stāstīja biedrības vadītāja Ramona Liepiņa, projekts darbojies pēdējos astoņus mēnešus, kura laikā radīta gan īsfilma, gan īstenoti vairāki pasākumi dažādu sociālo grupu iesaistīšanai brīvprātīgā darba veikšanā. "Brīvprātības platformas" laikā dažādām sociālām grupām, tai skaitā audžuģimenēm, bērniem no sociāliem riskiem pakļautām ģimenēm, kā arī senioriem, tika nodrošinātas 72 radošās darbnīcas.

Kopumā projekta realizēšanā iesaistījušās 28 organizācijas.

Viens no īsfilmas mērķiem bija paradīt to, ka brīvprātīgo darbu var veikt jebkurš. Filmā jaunieši, kā arī sabiedrībā zināmas personības stāstīja iemeslus, kāpēc viņi uzņēmušies veikt brīvprātīgo darbu. Kā iemesli tika minēti jaunu iemaņu un zināšanu apguve, paziņu un draugu loka paplašināšana, labestības parādīšana pret citiem, kā arī iespēja padarīt labāku gan apkārtējo vidi, gan pasauli kopumā. Vairāki aptaujātie brīvprātīgā darba veicēji izcēla iegūto pieredzi, kas ļauj sevi attīstīt arī profesionāli.

Tāpat organizācijas tika aicinātas novērtēt brīvprātīgā darba veicējus un viņu ieguldījumu.

Liepiņa arī atzīmēja, ka 1.janvārī spēkā stāsies Brīvprātīgā darba likums, kas regulēs brīvprātīgā darba veikšanu. Īsfilmā minētajam likumam tika adresēta arī kritika. Kā filmā norādīja Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore Inese Šubeviča, realitātē Brīvprātīgā darba likumā iekļautās normas pret jauniešiem ir diskriminējošas. Ar dažādu uzskaišu sistēmu palīdzību tiks apgrūtināts to cilvēku darbs, kuri koordinē jauniešu brīvprātīgo darbu.

Tāpat Jaunatnes padome kritizēja normu, ka no likuma stāšanās spēkā brīža 1.janvārī tie jaunieši, kuri mācīsies, nevarēs mācību laikā iesaistīties brīvprātīgajā darbā, citādi organizācija tiks sodīta. Padomes pārstāve norādīja, ka tā ir "liela sāpe" un nāksies domāt, kā nepazaudēt jauniešus, tajā pašā laikā esot likumpaklausīgiem pilsoņiem.

Organizācijas pārstāve gan solīja, ka darbu tā turpinās, jautājumi esot par formātu un apjomu.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Liepiņa, projekta kopējās izmaksas novērtētas 25 000 eiro apmērā. Lielāko daļu jeb 20 000 eiro nodrošināja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija, bet 5000 eiro nākuši no biedrības līdzekļiem, no kuriem puse segta ar brīvprātīgā darba veikšanu.

Ņemot vērā, ka projekts ir teju noslēdzies, biedrība izstrādājusi datubāzi, kurā dažādi speciālisti un jaunieši var pieteikties, lai brīvprātīgi veiktu dažādas aktivitātes.

Jau ziņots, ka īsfilmas tapšanas laikā dažādiem cilvēkiem tika lūgts izteikt savu skatījumu un viedokli par brīvprātīgā darba jomas attīstību Latvijā laikā no 2011.gada. Filmas veidošanā iesaistījušās nevalstiskās organizācijas, kas apvienojas tīklojumā "Brīvprātības platforma", mūziķi Andris Kivičs, Liene Šomase, aktrise Vita Baļčunaite, psihoterapeite Aina Poiša, Latvijas platformas attīstības sadarbībai direktore Inese Vaivare, Latvijas Jaunatnes padomes izpilddirektore Inese Šubeviča, Rīgas Izglītības, kultūras un sporta departamenta jaunatnes jomas speciālisti, Latvijas Pašvaldību savienības Izglītības un kultūras komitejas vadītāja Ligita Gintere un citas personības.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)