Banner 980x90

Meklēšanas rezultāti

Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca

Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca

Palasta iela 22, Cēsis, LV-4101
Komentāri
Cēsu Kristus Apskaidrošanas pareizticīgo baznīca atrodas Pils parka ziemeļaustrumu kraujā. Doma celt baznīcu latviešu draudzei radusies jau 14. gadsimtā, kad vācu bruņinieku uzceltās Cēsu mūra pils pievārtē sāka veidoties latviešu apmetne, un Cēsu Doms - Sv. Jāņa baznīca - vairs nespēja uzņemt visus dievlūdzējus.
Svētā Jāņa baznīca

Svētā Jāņa baznīca

Lielā Skolas iela 8, Cēsis, LV-4101
Komentāri
Svētā Jāņa baznīca ir otrs (līdztekus viduslaiku pilij) ievērojamākais arhitektoniskais objekts Cēsīs un viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem Latvijā. 
Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Vidzemes koncertzāle "Cēsis"

Raunas iela 12-1, Cēsis, LV-4101
Komentāri
 Vidzemes koncertzāle "Cēsis" darbību uzsāka 2014. gada pavasarī, un tajā harmoniski sadzīvo vēsturiskais ar mūsdienīgo. Savu arhitektonisko tēlu tā ieguvusi, rekonstruējot seno Cēsu Viesīgās Biedrības namu un to papildinot ar laikmetīgām arhitektūras formām.
Līgatnes pārceltuve pār Gauju

Līgatnes pārceltuve pār Gauju

Gaujas iela, Līgatnes pagasts, Cēsu novads, LV-4108
Komentāri
Prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Prāmi veido divas kopā sastiprinātas laivas, uz kurām ir dēļu klājs. 
Rožu laukums

Rožu laukums

Rožu laukums, Cēsis, LV-4101
Komentāri
Rožu laukums, bijušais Tirgus laukums, kas atrodas Sv Jāņa baznīcas priekšpusē, kopš 13.gs. vidus zināms kā dzīvas tirgošanās vieta.
Maija parks

Maija parks

Pils laukums 9, Cēsis, LV-4101
Komentāri
Maija parks veidots 19 gs., kad parku arhitektūrā modē nāca romantiskas pilsdrupas. Parka vecākais nosaukums ir Alekša parks, kura augsto liepu rindas stādījis E.Veidenbauma vectēvs Kaspars Veidenbaums, kurš tajā laikā bija Cēsu pilsmuižas dārznieks. Parkā aplūkojama izcilā latviešu tēlnieka Kārļa Jansona skulptūra  "Cīņa ar kentauru".
Raunas vārti

Raunas vārti

Raunas vārti, Cēsis, Cēsu novads, LV-4101
Komentāri
Viduslaikos pilsētai esot bijuši 5 vārti. Tagadējās Rīgas ielas pašā sākumā 14.-15.gadsimtā atradušies vieni no tiem - Raunas vārti, un no šejienes viduslaikos sācies Raunas - Alūksnes - Pleskavas un Trikātas - Pleskavas ceļš.

Rezultāti kartē