Banner 980x90

Sniega barjeras katras ēkas jumtam!

Lai arī gada sākums ir bijis neierasti silts un viss sniegs ir nokusis, vēlamies atgādināt, ka ziema ir tikai pusē un februāris mūs vēl var pārsteigt ar pamatīgu sniega kārtu. Mainīgie laika apstākļi, kad bieza sniega kārta mijas ar straujiem atkušņiem, var radīt bīstamību gan jumta segumam, gan iedzīvotāju drošībai, jo sniegs atkušņa laikā kļūst blīvs un var noslīdēt no jumta, ievainojot garāmgājējus. Ikvienai privātmājai ir jābūt uzstādītām sniega barjerām, lai nodrošinātu jumta konstrukciju drošību un novērstu iespējamos negadījumus, kas var apdraudēt garāmgājēju vai mājas iedzīvotāju drošību. 

Jumti ir jāaprīko ar sniega barjerām jeb sniega bremzēm, kas neļaus sniegam nekontrolēti noslīdēt no jumta. Barjeras noturēs sniegu, kā arī kontrolēs sniega daudzumu, kas vienlaicīgi varētu noslīdēt no jumta. Daudzi māju īpašnieki maldīgi uzskata, ka, ja māja neatrodas ielas malā un krītošs sniegs nevar apdraudēt garāmgājēju veselību un dzīvību, tad sniega barjeras nav jāuzstāda. Vēlamies atgādināt, ka sniegs, kas nekontrolēti krīt lejā no ēkas jumta, var sabojāt auto vai citas vērtīgas mantas, kas ir novietotas pie mājas, kā arī sabojāt notekcaurules, jumta logus vai citas jumta daļas. 

Drošība pirmajā vietā

Kritiens ir viens no nopietnākajiem apdraudējumiem cilvēka veselībai, strādājot uz jumta, tādēļ ir būtiski novērst jebkādu apdraudējumu cilvēka veselībai. Drošības barjeru galvenā funkcija ir novērst cilvēku kritienus, lai pasargātu ēkas īpašnieku, darbiniekus un tehniskā personāla veselību un dzīvību. Lai arī jumts ir ilgtermiņa ieguldījums jebkurā ēkā, tomēr ir jāapzinās, ka jebkuram jumtam ar laiku būs nepieciešamas tehniskās apkopes, noteku attīrīšana no lapām vai skursteņa tīrīšana. Visas šīs darbības ir darbs paaugstināta riska apstākļos, tādēļ ir ļoti svarīgi, jau veicot jumta izbūvi, ieplānot un uzstādīt drošības risinājumus, kas ļaus droši pārvietoties pa visu jumta virsmu. Drošības barjeras ir nepieciešamas gan augstām ēkām, gan arī zemām vienstāva ēkām, jo nopietnas traumas ir iespējams iegūt, pat krītot no 3 metru augstuma, tādēļ aicinām netaupīt līdzekļus drošības risinājumiem un paveikt to jau jumta uzstādīšanas brīdī. 

Kvalitatīvi stiprinājumi saules paneļiem

Šogad, saņemot kārtējo lielo rēķinu par elektrību, tikai retais privātmājas īpašnieks nav apsvēris domu par saules paneļu iegādi. Interesi par saules paneļu uzstādīšanu ir palielinājis arī valsts piedāvātais finansējums mājsaimniecību aprīkošanai ar alternatīviem enerģijas ieguves avotiem. Tieši jumts ir visefektīvākais risinājums paneļu uzstādīšanai, jo to visu dienu apspīd saule, kā arī, atrodoties uz jumta, paneļi nekādi neietekmēs mājas iedzīvotāju ikdienu un nesamazinās pagalma platību. Nenoliegsim, ka ir ļoti būtiski iegādāties kvalitatīvus saules paneļus no uzticama ražotāja, tomēr ne mazāk svarīgi ir arī iegādāties kvalitatīvus stiprinājumus, kas nodrošinās, ka paneļi pie jumta stabili turēsies visu ekspluatācijas laiku. Mēģinot ietaupīt uz stiprinājumu iegādi, jūs varat nonākt situācijā, ka ir jāveic saules paneļu atkārtota uzstādīšana, kaut gan paneļu ekspluatācijas laiks vēl nav beidzies. Tas radīs ne tikai papildus finansiālus izdevumus, bet arī liekas neērtības, jo paneļi būs jāatvieno no pieslēguma tīklam, jādemontē un pēc tam jānostiprina atkal no jauna. Iegādājoties saules paneļus, būtu jāpievērš uzmanība arī to vizuālajam izskatam, lai paneļu stiprinājumi neizceltos uz kopējā jumta fona un neizbojātu jūsu mājas vizuālo skatu. 

Pavasaris vairs nav aiz kalniem, tādēļ ir īstais laiks plānot saules paneļu iegādi un uzstādīšanu. SIA Demiurg piemeklēs jūsu jumtam un izvēlētajiem saules paneļiem piemērotāko stiprinājumu veidu, kas ļaus ātri un ērti piestiprināt paneļus pie jumta un kalpos gadu desmitiem ilgi. 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)