SEB MTB atklāšanas posmā Cēsis-Valmiera startēs vairāk nekā 2000 dalībnieku

Sigulda24.lv
Sigulda24.lv

Kalnu riteņbraukšanas seriāla SEB MTB Maratona jubilejas, 15.sezona startēs svētdien 24.aprīlī ar klasisko distanci Cēsis-Valmiera. Jau šobrīd dalībai Latvijā populārākajās un masveidīgākajās MTB sacensībās pieteikušies vairāk nekā 2000 dalībnieku, pilsētas informācijas portālu tīklu Pilseta24.lv informē sacensību organizatori.

SEB MTB Maratona pirmajā posmā elites klases dalībnieki "Toyota Hybrid" distancē veiks 55 kilometrus, "Virši-A" Tautas distances dalībnieki mēros 44 kilometrus, bet "Mammadaba" Veselības braucienā būs 38 kilometri. Tāpat Cēsīs risināsies "Rasēns" bērnu braucieni pašiem mazākajiem riteņbraukšanas entuziastiem.

"Trase jau būs tradicionāla, bet ar nelielām izmaiņām, kas distanci padarījušas vēl interesantāku. Asfalts braucienā būs tikai izbraucot no Cēsīm un iebraucot Valmierā, kādi 10-15% distances ir cieti zemes ceļi, pārējais meža ceļi. Šoreiz ir stingri meža ceļi, bet bez īpašiem kāpumiem. Cēsu pusē ir vairāk šo mazo kāpumu, bet tuvāk Valmierai ceļš jau ir līdzenāks. Var teikt, ka šoreiz distance ir pateicīgāka tīrai braukšanai un ir ātrāka uz distances noslēgumu. Tieši tā varbūt ir zināma "odziņa", ka trase uz finišu paliek nevis grūtāka, bet ātrāka," gaidāmo braucienu raksturo SEB MTB Maratona pirmā posma trases direktors Kārlis Smilktens.

Dalībnieku pulku SEB MTB Maratona pirmajā posmā kuplinās pērnās sezonas Latvijas čempions Raivis Zīmelis ("My Sport") un "Rietumu – Delfin" komandas braucējs Dmitrijs Sorokins, kurš pirms nedēļas uzvarēja kalnu riteņbraukšanas sacensībās Ventspilī, bet starp favorītiem noteikti vēl minami Oskars Muižnieks ("Sportlife"), kā arī Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons no ZZK. Sieviešu konkurencē galvenā favorīte būs 2015. gada SEB MTB maratona čempione Lelde Ardava ("Rietumu – Delfin").

Tie kalnu riteņbraukšanas entuziasti, kuri nav paspējuši reģistrēties interneta mājaslapā www.velo.lv, dalībai varēs pieteikties sacensību dienā Cēsīs no plkst.9.30. "Toyota Hybrid" distances dalībnieki trasē dosies plkst.12.00, bet plkst.13.40 startēs "Virši-A" Tautas distance un "Mammadaba" Veselības brauciena dalībnieki.

Ar SEB MTB 1.posma distanču trasēm, satiksmes ierobežojumiem un informāciju dalībniekiem detalizētāk var iepazīties sacensību mājas lapā www.velo.lv.

Sacensību pirmo posmu Cēsis-Valmiera tiešraidē translēs mobilā televīzija "LMT Straume ", tāpēc svētdien 24.aprīlī jau no plkst.11.30 pieslēdzies "LMT Straume" un vēro kalnu riteņbraucēju cīņas. Savukārt paši braucēji vēlāk SEB MTB Maratona pirmo posmu Cēsis-Valmiera varēs noskatīties ierakstā "LMT Straume" mobilās televīzijas platformā.