Saules paneļi uzņēmumā – sava elektrība par izdevīgu cenu

Straujās cenu izmaiņas elektroenerģijas tirgū arvien vairāk mudina domāt par atjaunīgo resursu nozīmi mūsu ikdienā un tādu elektroenerģijas avotu ieviešanu, kas vairotu neatkarību no kopējā elektrotīkla un tā cenu izmaiņām. Saules paneļi un sava saules elektrostacija ir viens no šādiem risinājumiem, kuru jau izmanto daudzi uzņēmumi, lai paši saražotu sev nepieciešamo elektrības daudzumu. 

Ne tikai sava elektrība, bet arī rūpes par planētu
Moderni saules paneļi uz uzņēmuma ēkas jumta vai uz zemes spēj nodrošināt ne tikai savu elektrības plūsmu un mazākus izdevumus par patērēto elektroenerģiju, bet arī daudzus citus ieguvumus, kas skatāmi gan lokālā, gan globālā kontekstā. Piemēram, iespēja padarīt uzņēmumu videi draudzīgāku un tādā veidā sniegt arī savu artavu klimata mērķu sasniegšanā, samazinot tā radīto ekoloģisko pēdu. Tālāk jau var runāt par ieguvumiem uzņēmuma tēlam un reputācijai, jo šobrīd biznesa vidē būtiska nozīme ir uzņēmumu nostājai klimata jautājumos un centieniem īstenot videi draudzīgus risinājumus savā uzņēmumā. Plānojot sadarbību ar citu valstu investoriem un uzņēmumiem, šim faktam ir būtiska nozīme, kas var sekmēt biznesu starptautiskā līmenī.

Kvalitatīvi saules paneļi nezaudē savu efektivitāti pat 25 un vairāk gadus. Ražojot uzņēmuma vajadzībām elektrību ar savu saules staciju, iespējams ievērojami samazināt izdevumus par elektrību, līdz ar to var novirzīt līdzekļus citām uzņēmuma vajadzībām. Rēķinu samazināšana ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc uzņēmumi apsver saules paneļu uzstādīšanu, jo biznesā jādomā, kā gudri rīkoties ar līdzekļiem gan šodien, gan nākotnē.

Saules paneļi kļūst arvien pieejamāki
Pieaugot pieprasījumam pēc atjaunīgiem resursiem un attīstoties tehnoloģijām, šobrīd saules paneļi ir daudz pieejamāki un lētāki nekā pirms daudziem gadiem, kad tie tikko kļuva pieejami plašākai lietošanai. Arī saules paneļu tirgotāji domā par dažādiem risinājumiem, kas padarītu produktu ērti pieejamu plašākam klientu lokam, kas līdz šim atlikuši šo investīciju tieši finansiālu apsvērumu dēļ. 

Tāpat uzņēmējiem pieejams valsts un Eiropas Savienības atbalsts atjaunīgo resursu ieviešanai un modernizācijas projektiem, kas ļauj samazināt pašu veiktās investīcijas saules elektrostaciju izveides projektos. Uzņēmēji, kuri ir patiešām ieinteresēti šajos risinājumos, var atrast noderīgu informāciju, palīdzību un atbalstu dažādos pārvaldības līmeņos, lai ātrāk un efektīvāk īstenotu ieceri par savu saules elektrostaciju.

Kā ierīkot uzņēmumā saules elektrostaciju
Protams, saules paneļi ir specifiska tehnoloģija, kuras izmantošana un uzstādīšana prasa konkrētas zināšanas un pieredzi. Reti kuram uzņēmumam ir nepieciešamie cilvēkresursi ar šādu pieredzi un zināšanām. Tāpēc vajadzīgs uzticams partneris šo darbu veikšanai. 

SIA "Ignitis Latvija" ir Lietuvas enerģētikas uzņēmuma UAB "Ignitis" meitasuzņēmums, kas jau iekarojis stabilas pozīcijas elektroenerģijas un dabasgāzes tirgū Latvijā, kā arī nodrošina biznesa klientiem saules enerģiju un veic saules paneļu uzstādīšanu uzņēmumos, atrodot katra uzņēmuma vajadzībām atbilstošāko risinājumu. 

Kāpēc izvēlēties "Ignitis Latvija" kā saules paneļu uzstādītāju

  • Tiek izvērtētas katra klienta vajadzības – atrasts piemērotākais un izdevīgākais risinājums, lai saražotā enerģija atbilstu uzņēmuma pašpatēriņam.
  • "Ignitis Latvija" pilnībā veic visu projekta realizāciju un organizē atļauju iegūšanu, ietaupot klienta dārgo laiku.
  • Klientiem tiek nodrošināti augstas kvalitātes monokristālu saules paneļi ar 25 gadu efektivitātes garantiju.

Izpirkumnomas sadarbības modelis
“Ignitis Latvija”, domājot par klientu ērtībām un vēloties paplašināt saules paneļu pieejamību, piedāvā par saules elektrostaciju norēķināties ne tikai pilnā apjomā uzreiz pēc projekta nodošanas, bet arī ar izpirkumnomu. Tas nozīmē, ka saules stacija tiek uzstādīta par pakalpojuma sniedzēja līdzekļiem, bet klients norēķinās par saražoto elektrību. Pēc līguma darbības beigām saules stacija paliek klienta īpašumā.

Saules paneļi ir izdevīgi arī mūsu platuma grādos
Reizēm potenciālo saules enerģijas lietotāju vidū ir skepse, vai saules paneļi Latvijā vispār ir izdevīgi un efektīvi, jo vasaras taču mums nav pārāk garas. Tomēr dati apstprina, ka mums saule spīd vidēji tikpat bieži kā Vācijā, kur saules paneļi ir ļoti izplatīti. Būtiski ir arī tas, ka, lai saules paneļi darbotos, nav obligāti jābūt tiešiem saules stariem. Arī tad, ja laiks ir apmācies, saules enerģija tiek sekmīgi ražota.

Lai uzzinātu vairāk par saules paneļu ierīkošanas iespējām jūsu uzņēmumā, sazinieties ar “Ignitis Latvija”.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu