Nedēļas nogalē Cēsīs notiks tradicionālās Imantdienas

Jelgava, 11.jūl., LETA. Cēsu Pils parka estrādē 14.jūlija vakarā komponista Imanta Kalniņa daiļrades cienītāji aicināti uz gadskārtējām Imantdienām, aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji.

Koncerta pirmajā daļā komponists Imants Kalniņš sagatavojis īpašu programmu ar daudzu pazīstamu latviešu dzejnieku vārdiem, tādejādi turpinot tradīciju, ka koncerta pirmajā daļā gadu no gada liela vērība tiek pievērsta kādam dzejniekam. "Turaidas rozes" un solistu Olgas Rajeckas un Uģa Rozes izpildījumā skanēs gan zināmas, gan mazāk pazīstamas dziesmas ar Imanta Ziedoņa, Vizmas Belševicas, Zojas Zandbergas, Raiņa, Ojāra Vācieša, Broņeslavas Martuževas un Jāzepa Osmaņa vārdiem.

Koncerta otrajā daļā pēc gadu ilgas pauzes Cēsu Pils parka estrādē atkal viesosies muzikālā apvienība "Raxtu Raxti", atskaņojot daudzas labi zināmas un iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātos aranžējumos.

Imantdienu noslēdzošā daļa šoreiz atvēlēta grupai "Autobuss debesīs", kas ap sevi pulcēs kuplu un skanīgu mūziķu sastāvu. Kopā ar grupas mūziķiem uz skatuves kāps Nacionālo bruņoto spēku bigbends. Repertuārā būs daudzas paaudžu paaudzēs iemīļotas Kalniņa dziesmas Jēkaba Ozoliņa un Madara Kalniņa aranžējumos. Šajā koncerta daļā, sadziedoties ar publiku izskanēs gan "Pilsētā, kurā piedzimst vējš", gan "Es šodien jūku prātā", "Lilioma dziesma" un daudzas citas.

Koncerta noslēdzošajā daļā gaidāms arī kāds īpašs pārsteigums - koncerta īpašā viesa statusā kopā ar grupu "Autobuss debesīs" uzstāsies pazīstamā džeza dziedātāja Kristīne Prauliņa.

Imantdienas Cēsu pils parka estrādē sāksies plkst.20.