Mazgāšanas funkcija putekļu sūcējā – vai vērtīgs ieguldījums?

Ja esat jaunā putekļsūcēja meklējumos, noteikti esat ievērojuši, ka vairumam mūsdienu modeļu ir tāds papildinājums kā mazgāšanas funkcija. Attiecīgi iekārtas lielākoties ir dažus desmitus eiro dārgākas par tradicionālajām. Un dažiem ražotājiem cenas starpība pat veido vairāk nekā 100 eiro. Rodas likumsakarīgs jautājums – vai vērts piemaksāt? Lasiet tālāk un uzziniet, kādus ieguvumus īsti sniedz mazgāšanas funkcija un kādu putekļsūcēja modeli labāk izvēlēties, ja esat nobrieduši par labu daudzfunkcionālajai iekārtai!

Ko var mazgāt?

Šis parasti ir primārais jautājums, kas interesē potenciālos lietotājus. Mazgāt var gandrīz visus grīdas segumus, taču ar nelielām (bet būtiskām) piebildēm. Iekārta ir lieliski piemērota tādiem mitrumizturīgajiem segumiem kā flīzes, linolejs un vinila lamināts. Lai grīdas spīdētu un laistītos, ūdenim var pievienot kā specializētos tīrīšanas līdzekļus (piemēram, flīzēm), tā arī universālos.

Kas attiecas uz parasto laminātu un parketu, jautājumā nedaudz jāiedziļinās. Ja lamināts ir 33.–34. klases (t.i., minimāli “reaģē” uz mitrumu), mazgājošo putekļu sūcēju lietot var. Tiesa, jāraugās, vai starp lamināta dēļiem nav spraugu – tajās var iekļūt mitrums. Tāpat jāizvēlas iekārta ar lielu uzsūkšanas jaudu, kura praktiski neatstāj aiz sevis mitrumu. Cits variants – kārtīgi jānoslauka palikušais mitrums. Ja šis liekas pārāk piņķerīgi, kā arī jums ir 31.–32. klases lamināts vai parkets, vienkāršākais un drošākais veids izvēlēties putekļsūcēju, kuram ir speciāli šiem segumiem paredzētais uzgalis. Tas uzreiz nosusinās grīdas.

Vēl viena iespēja, kura pieejama atsevišķiem daudzfunkcionāliem putekļu sūcējiem un sajūsmina viņu lietotājus, ir mīksto segumu mazgāšana. Paklāju un mīksto mēbeļu tīrīšana paša spēkiem daudziem ir īsts bieds. Šīs nogurdinošās nodarbes rezultāts vienmēr ir kā loterija – vai iztīrīsies, vai nepaliks izplūdumi? Tad, lūk, mazgājošais putekļu sūcējs ar speciālo tīrīšanas birstīti mīkstajiem segumiem būs jūsu vērtīgais ieguvums jaunajā siltajā sezonā, kad ir īstais laiks dīvānu, paklāju, krēslu, pufu sakopšanai.

3 modeļi dažādām vajadzībām

Ja pirmie putekļu sūcēji ar mazgāšanas funkciju bija smagas, neparocīgas iekārtas ar sarežģītu konstrukciju, pašlaik ražotāju pūļu rezultātā tie ir daudz ērtāki lietošanā. Tiek piedāvātas tradicionālas konstrukcijas iekārtas, putekļsūcēji–slotas un roboti. Katram no tiem ir savas priekšrocības. Izvēlieties atkarībā no tā, cik daudz laika ikdienā varat iedalīt uzkopšanai, cik perfektu rezultātu vēlaties saņemt un kādas papildfunkcijas jums vajadzīgas.

Tradicionālie putekļsūcēji ar tīrīšanas funkciju ir teicama izvēle intensīvai grīdu mazgāšanai, vidējiem un lieliem mājokļiem. Tieši šīm iekārtām ir ietilpīgākie ūdens rezervuāri (vajadzēs retāk mainīt ūdeni) un spēcīga ūdens strūklas padeve, kas tiks galā arī ar iekaltušiem pleķiem. No pieejamiem putekļu sūcēju veidiem šī konstrukcija ir lielākā un smagākā, kā arī prasa atsevišķu vietu uzglabāšanai, taču atdeve ir iespaidīga. Ja vēlaties, lai papildus grīdu mazgāšanai atsvaidzinātos arī gaiss telpās, izvēlieties modeli ar filtriem. Gribat mazgāt paklājus, mēbeles un grūti sasniedzamas vietas? Raugieties pēc plašākās birstīšu un uzgaļu komplektācijas. Tādu piedāvājumu netrūkst!

Arvien lielāku popularitāti iemanto samērā svaigs darinājums – putekļsūcēji–slotas. Primāri to parocīgas lietošanas (iekārtu nevajag salikt un izjaukt) un kompaktuma dēļ. Ja jums patīk, lai grīdas absolūti vienmēr būtu tīras, un ikdienā ir laika sprīdis, ko veltīt uzkopšanai, šis ir īstais variants! Iekārta kompakti iederēsies virtuves kaktiņā un vienmēr būs pa rokai, lai sasūktu drupačas un ātri nomazgātu pleķus, izlietos šķidrumus utt. Turklāt piedāvājumā ir slotas, kuras tīra ar tvaiku, kā arī daudz lādējamo bezvadu modeļu. Pēdējie mobilitātes ziņā ir nepārspējami!

Ja esat no ikdienā aizņemtajiem cilvēkiem, taču patīkama gaisotne mājās jums ir svarīga, apsveriet domu par putekļsūcēju robotu 2-in-1 (sūkšana, mazgāšana). Iekārta darbosies patstāvīgi, kamēr jūs darāt svarīgākus darbus vai pelnīti atpūšaties. Robots neizmazgā grīdas tik ideāli kā jaudīgās slotas vai tradicionālais putekļu sūcējs, taču tas ir neatsverams atbalsts cilvēkiem ar piesātinātu ikdienas režīmu. Turklāt iekārtu var palaist attālināti (kaut vai no darba), ja vēlaties pārrasties svaigi izkoptā mājās vai pēkšņi esat uzzinājuši, ka vakarā gaidāmi ciemiņi.


Laika ekonomija, mazāk piepūles, tīrāka un svaigāka māja – ieguvumi, kurus sniegs jums putekļu sūcējs ar mazgāšanas funkciju. Meklējiet šīs iekārtas par izdevīgām cenām interneta veikalā 220.lv! Tieši te pieejami vairāk nekā 200 mazgājošo putekļsūcēju, tostarp no sadzīves tehnikas gigantiem: Thomas, Karcher, Xiaomi, Sencor, Ecovacs, Bissell u.c. Ienāciet un izvēlieties sev parocīgo slotu, daudzfunkcionālo tradicionālo iekārtu vai autonomu putekļsūcēju–robotu! E-veikalā katrs varēs atrast savām prasībām un budžetam atbilstošāko variantu, kurš priecēs ar darba rezultātu – tīru vidi un patīkamu gaisotni mājoklī! 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu