Banner 980x90

Kas jāzina par pareizu sejas ādas kopšanu?

Ikdienas sejas kopšanas paradumi ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē sejas ādas izskatu. Lai arī ir pieejami daudzi dažādi skaistumkopšanas produkti un pastāv daudz viedokļu par to, kā kopt sejas ādu, ir svarīgi atcerēties, ka ikviena cilvēka āda ir atšķirīga, tāpēc tas, kas lieliski strādā vienam, var nedot gaidāmo rezultātu otram. Ir būtiski atrast savai sejas ādai piemērotākos produktus un izveidot sejas kopšanas rutīnu.

Pamata sejas kopšana sastāv no trīs soļiem – attīrīšanas, tonizēšanas un mitrināšanas. Konsekventi ievērojot šos soļus, jau būsiet ceļā uz veselīgu un mirdzošu sejas ādu.

Ādas attīrīšana

Sejas ādas attīrīšana ir viens no galvenajiem soļiem, kuru nepieciešams regulāri ievērot. Lai tālākie sejas kopšanas soļi sniegtu vēlamo rezultātu, ir svarīgi sejas ādu rūpīgi attīrīt no dekoratīvās kosmētikas, atmirušajām šūnām, kā arī dienas gaitā uzkrātajiem netīrumiem. Izmantojot sejas attīrīšanas līdzekļus, ādu ieteicams attīrīt divas reizes dienā – gan no rīta, gan vakarā pirms gulētiešanas. Turklāt ir svarīgi izvēlēties savam ādas tipam piemērotus attīšanas produktus.

Sejas tīrīšanas ierīce var būt lielisks papildinājums ādas kopšanas rutīnā. Tā palīdzēs rūpīgi attīrīt ādu no atmirušajām šūnām un dekoratīvās kosmētikas, iekļūstot pat vissmalkākajās porās. 

Ādas tonizēšana

Pēc sejas ādas attīrīšanas ieteicams uzklāt toniku. Tas palīdz atbrīvoties no netīrumu paliekām, efektīvāk uzsūkties citiem produktiem, kā arī līdzsvarot sejas ādas toni. Ņemot vērā savu ādas stāvokli, izvēlieties atbilstošāko sejas toniku. Pieejami toniki, kas mitrina, nomierina, baro vai nostiprina sejas ādu. Produkta uzklāšanai varat izmantot ar toniku samitrinātus vates spilventiņus vai arī, iepilinot pāris pilienus plaukstās, toniku uzklāt ar rokām.

Ādas mitrināšana

Sejas ādas mitrināšana ir viens no galvenajiem sejas kopšanas soļiem, kas palīdz ādai piešķirt veselīgu izskatu un pasargāt to no apkārtējās vides ietekmes. Pietiekams mitruma līmenis ir viens no būtiskākajiem nosacījumiem, lai sejas āda izskatītos gluda, elastīga un mirdzoša. Tāpat kā citus skaistumkopšanas produktus, arī mitrinošos līdzekļus ir nepieciešams izvēlēties savam ādas tipam atbilstošus. Piemēram, taukainai sejas ādai piemērotāks būs gēlveida mitrinātājs, savukārt sausai ādai īpaši mitrinošs krēms.

Serums – uzlabotam ādas izskatam

Sejas ādu ieteicams palutināt arī ar serumu. Tas palīdz samazināt ādas problēmas un uzlabot tās kopējo izskatu. Serumam ir koncentrēts sastāvs, kas palīdz risināt konkrētas ādas problēmas, tāpēc, izvēloties šo produktu, ir svarīgi ņemt vērā savu ādas tipu un stāvokli. Šis produkts var lieliski palīdzēt barot, attīrīt, aizsargāt, mitrināt un mazināt tādas ādas problēmas kā, piemēram, pigmentāciju.

Saules aizsarglīdzeklis – ne tikai vasarā

Savu sejas kopšanas paradumu sarakstā pavisam noteikti ir nepieciešams iekļaut arī saules aizsarglīdzekļu lietošanu. Ir svarīgi jebkurā gadalaikā savu ādu pasargāt no nelabvēlīgā UV starojuma. Lietojot produktus, kas satur SPF, jūs aizkavējat pāragru novecošanās pazīmju parādīšanos, ādas pigmentācijas rašanos, kā arī samazināt ādas vēža risku. Izvēloties saules aizsarglīdzekli vai citus skaistumkopšanas produktus ar saules aizsargfaktoru, ieteicams dot priekšroku līdzekļiem ar vismaz SPF 30.

 

Sejas kopšanas līdzekļi no populāriem zīmoliem plašā izvēlē pieejami e-veikalā DOUGLAS.LV.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu