Banner 980x90

Jūlija beigās Cēsis svinēs 817 gadu jubileju un turpinās ceļu pretī zvaigznēm

Jūlija beigās ikviens aicināts baudīt Cēsu pilsētas svētkus ar tradicionāli plašu pasākumu klāstu trīs dienu garumā. No 28. jūlija līdz 30. jūlijam cēsnieki un pilsētas viesi svinēs vasaras skaistāko nedēļas nogali Cēsīs, dziedās un dejos kopā ar grupām “Musiqq”, “Labvēlīgo tipu” un lustēsies kārtīgās zaļumballēs. Svinību viesi varēs iepirkties tradicionālajā svētku tirdziņā, bet aktīvākie varēs piedalīties sporta aktivitātēs un vērot autosportistus parādes braucienā.

Cēsis ir ceļā uz Latvijas kultūras galvaspilsētas svinībām 2025. gadā, tāpēc šī gada svētku vadmotīvs ir “Pretī zvaigznēm”. Būsim ceļā pretī zvaigznēm, pietuvosimies tām, bet vēl neaizskarsim… Būsim ceļā, lai atrastu, uzzinātu, iepazītu un svinētu Cēsu 817. dzimšanas dienu kopā ar draugiem.

 

Pirmajā svētku dienā, piektdien, 28. jūlijā, iedzīvotājus un pilsētas viesus sagaidīs šī gada svētku jaunums – svētku  atklāšanas gājiens “Zvaigžņu gājiens”. Pieteikšanās gājienam tiks izsludināta jūnijā. Gājiens noslēgsies Pils parkā, kur Svētku atklāšanu neaizmirstamu padarīs grupas “Musiqq” koncerts un noslēgsies ar zaļumballi. Tradicionāli tiks sveikts gada cēsnieks sadarbībā ar AS “Cēsu alus”, un svētku atklāšanu ieskandinās Vidzemes kamerorķestris kopīgā programmā ar mūziķiem Emīlu Balceri un Jāni Strazdu.

 

Sestdien, 29. jūlijā, cēsniekus svētkiem modinās pūtēju orķestris “Cēsis” un Cēsu klasisko spēkratu kluba parādes brauciens. Cēsu vecpilsētā rosību radīs amatnieku un mājražotāju tirdziņš. Pieteikšanās svētku tirdziņam tiks izsludināta cesis.lv maija beigās. Pils laukumā būs sagādāta īpaša bērnu un ģimeņu programma, un pilsētas stadionā notiks sportiskas izklaides. Svētku otrās dienas vakarā Pils parkā viesus iepriecinās bigbends “Cēsis” un grupa  “Rīmdari”. Vakara kulminācijā uzstāsies leģendārā grupa “Labvēlīgais tips”, bet noslēgumā kājas un sirdi varēs izkustināt zaļumballē. Tikmēr Vienības laukumā deju grīdu karsēs klusā ballīte – “Brumo Silent Disco”.

Svētdiena, 30. jūlijs, atvēlēta atpūtai un sporta norisēm. Turpināsies sportiskas aktivitātes pilsētas stadionā, savukārt Cēsu ielās varēs vērot Cēsu novada autosportistu parādes braucienu. Pēc parādes Vecajā tirgus laukumā notiks dalībnieku auto izstāde. Visas dienas garumā par mūziku rūpēsies cēsnieks Mareks Dainis jeb dīdžejs [Ex] da Bass.

Laipni lūgti svinēt pretī zvaigznēm – Cēsīs! Pilna pasākumu programma tiks izziņota jūlija sākumā.

Svētkus kā allaž atbalsta AS “Cēsu alus”.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)