Banner 980x90

Izbaudi Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā!

Ar pirmo pasākumu Skujenē šajā nedēļas nogalē startē Mājas kafejnīcu dienas Cēsu novadā! Cēsu novada iedzīvotāji vienmēr ir bijuši aktīvi darītāji, tādēļ šogad savos mājas pagalmos ciemos aicinās 33 mājas kafejnīcas visā plašajā un viesmīlīgajā novadā. Baudīt Cēsu novada mājas kafejnīcu labumus varēs trīs augusta nedēļas nogalēs: Skujenē 5. un 6. augustā, Piebalgas pusē 19. augustā, bet Straupē, Līgatnē un Cēsīs nedēļas nogalē no 26. līdz 27. augustam.

Cēsu novadā augusts solās būt gardākais vasaras mēnesis. Akcijas “Mājas kafejnīcu dienas 2023” ietvaros savu māju durvis un pagalmus laipni atvērs uzņēmīgie Cēsu novada ļaudis, kuri iejutīsies šefpavāru un viesmīļu lomās, bet viesi varēs baudīt gardāko maltīti – mājās gatavotu ēdienu – un ļauties saimnieku viesmīlībai. Mājas kafejnīcu saimnieki būs parūpējušies arī, lai ikviens ciemiņš varētu laiski baudīt ne vien ēdienu, bet arī dažādas aktivitātes. Interaktīvo karti ar visām Cēsu novada mājas kafejnīcām, to piedāvājumu un darba laikiem iespējams aplūkot šeit.

Skujene spēj pārsteigt ikvienu – tur ir, ko redzēt, un ir, ko baudīt. Mājas kafejnīcu apmeklējumam ar vienu dienu var nepietikt, ar vienu vēderu tāpat! Pašā vasaras pilnbriedā, 5. un 6. augustā, Skujenē ciemiņus gaidīs 5 mājas kafejnīcas, kas mielos ar pašgatavotu pastu, mājās ceptu maizi, medījumiem, sēnēm un putojošiem desertiem. Garšu buķeti papildinās bagātīgs noskaņu kokteilis - neatņemama latviešu kopā sanākšanas tradīcija - kapusvētki, zaļumballe, lauku saimniecību apmeklējumi un pirmo reizi - kafejnīcu nakts. (Aplūkot Skujenes mājas kafejnīcu ēdienkartes).

 

Piebalga jau izsenis ir bijusi varena un ļaudīm viesmīlīga vieta. Jau kopš “Mērnieku laikiem” dzirdēts arī par leģendāro Goda mielastu. Romānā gan mielasts neizdevās, kā plānots, taču kopš tiem senajiem laikiem zināms, ka katrs piebaldzēns ciemiņus savā sētā gatavs uzņemt ar atvērtu sirdi un kārtīgu pacienāšanu. 19. augustā 12 Piebalgas pusē esošās mājas kafejnīcas, starp kurām ir muzeji, viensētas, izbijušas stacijas un pat meditatīva zvangu telts, piedāvās viesiem vietējos gardumus. Ēdienu pagatavošanai izmantos sezonālos produktus, kas tiks vārīti uz ugunskura, cepti uz malkas plīts un gatavoti pēc senām ģimeņu receptēm. Visas dienas garumā būs gardi ēdieni un lieliska atmosfēra. Brauciet un izbaudiet! (Aplūkot Piebalgas mājas kafejnīcu ēdienkartes).

Augusta izskaņā visi aicināti doties uz Līgatnes, Cēsu un Straupes pusi, kur divu dienu garumā varēs baudīt mājās gatavotas brokastis, pusdienas un vakariņas. 26. un 27. augustā savas māju kafejnīcu durvis vērs vaļā 16 sirsnīgi saimnieki. Galdā tiks likti vietējo zemnieku un pašu audzētu produktu maltītes - uz dzīvās uguns gatavots sautējums un zupa, “Ulmaņlaikiem”  raksturīgi  ēdieni,  itāļu virtuves un Latvijas garšu savijums ar pašu dārza veltēm, pašu audzētu trušu gaļas ēdieniem un austersēņu zupu, kā arī būs iespēja baudīt dažādas pašu medītas un pagatavotas meža gaļas izlasi. (Aplūkot Cēsu, Līgatnes, Straupes un apkārtnes mājas kafejnīcu ēdienkartes).

 

Lai viesošanās mājas kafejnīcās būtu harmoniska kā viesiem, tā saimniekiem, aicinām pirms apmeklējuma pārliecināties par katras vietas precīzu darba laiku un to, vai mājas kafejnīcas apmeklējumu nepieciešams iepriekš pieteikt, tāpat norēķināties varēs lielākoties skaidrā naudā.  Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts, un materiāli var tikt izmantoti Cēsu novada pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Mājas kafejnīcu dienās ikvienam ir ļauts iepazīt vietējās garšas, kulināro mantojumu, tradīcijas un baudīt tūrisma un kultūras piedāvājumu. Akcijas ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus. Latvijā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas 2019. gadā. Akciju organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar vietējiem koordinatoriem.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)