Banner 980x90

Cēsu jaunieši Gruzijā pēta dažādu tautību dejas, mūziku un kulināriju

Publicitātes foto
Publicitātes foto
Šī gada oktobra beigās Cēsu jauniešu biedrības "Youth for City – City for Youth" pārstāvji Gruzijā īstenoja jauniešu apmaiņas projektu "Erasmus+" programmā, pilsētas informācijas portālu Cesis24.lv informē projekta "Stop ignore - better explore" koordinators Romāns Beskrovnijs.

Projektā "Stop ignore – better explore" piedalījās deviņi jaunieši no biedrības "Youth for City – City for Youth" no Cēsīm, 11 jauniešino Gruzijas un 10 no Slovākijas jauniešu organizācijām.

Projekta programmā pētītas latviešu, gruzīņu un slovāku nacionālās dejas, mūzikas un virtuves tradīcijas, kā arī atklāta to savdabīgā vēsture, kopīgais un  atsķirīgais. Jauniešu uzdevumos ietilpa prezentāciju gatavošana un pārējo projekta dalībnieku ieinteresēšana sava kultūras mantojuma unikalitātē. Tas ļāvis projekta dalībniekiem iemācīties saskatīt un mērķtiecīgi atlasīt milzīgajā vēstures informācijas un faktu gūzmā neikdienišķo un izcelt savpatīgo savā zemē.

Tāpat arī jauniešiem projekta laikā bija iespēja koncentrētā veidā apgūt pārējo dalībvalstu kultūras akcentus – praktiski izpētot un mācoties dejas, dziesmas un gatavojot sev nepazīstamu ēdienu.

Projekta organizatori ar vietējo jauniešu atbalstu varēja iepazīstināt dalībniekus ar profesionāliem nacionālo deju dejotājiem un mūziķiem, piedaloties mēģinājumā, kā arī apmeklēt ģimeni Gruzijas laukos, iepazīstot vietējo iedzīvotāju sadzīvi un amatiermākslu. Tādējādi jaunieši turpināja apgūt projekta tēmu – ieraudzīt un izmantot nacionālās tradīcijas tās dažādajās izpausmēs mūsdienās, salīdzināt kultūras pārmantojamības iespējas katram savā zemē.

Neformālā atmosfēra jauniešu prezentāciju un prakstisko apmācību laikā, kā arī dažu skaistāko Gruzijas vietu apmeklējums – Tbilisi, Gurjaani – veicināja jauniešu izpratni par likumsakarībām dažadu tautību vidū, stiprinot izpratni par cilvēciskajām pamatnostādnēm un vērtībām.

Citu tautu deju, mūzikas un ēdienu izzināšana veicināja savstarpējo toleranci. Jaunieši starptautiskās grupās mācījās izprast dažādu tautu nacionālajās tradīcijās - deju soļi, dziesmas un ēdieni noteikti sniedza mums padziļinātāku ieskatu dažādajās pasaules kultūrās, tāpēc, mūsuprāt, svarīgi šīs tradīcijas kopt, saglabāt un nodot arī nākamajām paaudzēm. 

Projekta laikā izveidoti video, kas atspoguļo to, kā atšķirīgu kultūru pārstāvji spēj sarunāties vienā - dejas un mūzikas valodā. Tas, pēc projektu dalībnieku domām, ir viens no galvenajiem ieguvumiem - spēja novērtēt un rast interesi atšķirīgajā!

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)