Cēsu bērnu un jauniešu teātra trupa radījusi stāstu par Ziemassvētku burvību
Ziemassvētkos būtiska nav skriešana, bet gan apstāšanas un ieklausīšanās savā sirdsbalsī, šādu vēsti nes režisores Ineses Lāces vadītās teātra trupas "Mums ir ko teikt" muzikāls uzvedums "Sarunas Ziemassvētkos".
"Sarunas Ziemassvētkos" stāsta par ziemas saulgriežu laiku, kad atminēties par tuviem cilvēkiem, taču dažkārt laicīgas lietas liedz saskatīt šo svētku burvību. Izrāde ikvienu rosina apstāties, parunāties, ieklausīties sevī un citos. Izrāde arī meklē jaunus sarunu draugus, pat tādus, par kuriem skatītāji iepriekš nav nojautuši.
Izrādes stāsta varoņi ir četri "bosiki" jeb nežēlīgā Ziemassvētku nīdēja Grinča un nebēdņu Maksa un Morica latviešu līdzenieki, kuriem šķiet sveša svētku burvība. Viņus par visu vairāk aizrauj nedarbi. Taču tas ir līdz brīdim, kad jauniešu ierasto nodarbi pārtrauc nez no kurienes uzradušies divi eņģeļi un bariņš draugu, kuriem pa spēkam "grinčus" iepazīstināt ar Ziemassvētku burvību un atkausēt viņu sirdis.
Izrādē jaunajiem aktieriem ir dota iespēja parādīt savu aktiermeistarību un dziedātprasmi, kā arī deju kustības, kuru veidošanā savu roku pielicis horeogrāfs Andis Kozaks. Aktivitātes uz skatuves papildina minimālās dekorācijas, ko veidojuši paši lomu spēlētāji.
Uzvedums norisinājās īsi pirms Ziemassvētkiem, ko vēroja skolēni Cēsu pilsētas ģimnāzijā, Liepas pamatskolā, Drabešu internātpamatskolā, Raiskuma speciālajā internātpamatskolā un Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā.
Cēsu novada bērnu un jauniešu teātra trupa - projekts "Mums ir ko teikt" ir veidots no dažāda vecuma iepriekš savstarpēji nepazīstamiem bērniem un jauniešiem, bez iepriekšējas pieredzes teātra mākslā.
Viens no projekta "Mums ir ko teikt" mērķiem ir veicināt jauniešu pilsonisko līdzdalību, novērstu līdzekļu trūkumu personības un talantu attīstībai, mazinātu neiecietību un diskrimināciju, kā arī vienveidīgu brīvā laika pavadīšanu.
Jau 2012.gada pavasarī skatītājiem piedāvās izrādi par mūziķa Mārtiņa Freimaņa daiļradi un dzīvi.
Pirms uzsākt izrāžu iestudēšanu, trupas dalībniekus izglītoja un apmācīja profesionāli mākslas terapeiti, publiskās runas eksperts, scenogrāfs un psihoterapeits, tādejādi attīstot projekta dalībnieku savstarpējo komunikāciju, atklātu jaunus talantus un mērķus, lai veicinātu viņu izaugsmi.
Projektu realizē biedrība Cēsinieku klubs, to finansē Šveices Konfederācija no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Projekta partneri ir Latvijas Mākslas terapijas asociācija, Latvijas Teātra darbinieku savienība un Cēsu novada pašvaldības aģentūra "Sociālais dienests"
Cēsinieku klubs ir domubiedru organizācija, kas apvieno esošos un bijušos cēsniekus – savas dzimtās pilsētas patriotus. Cēsinieku klubs ir realizējis vairākus jauniešu projektus, piemēram, aktualizējot jauniešu aizplūšanu no mazpilsētām ar projektiem Keep our brains at home vai organizējot sarunu seriālus Vienas profesijas dažādas sejas, kā ietvaros nozaru speciālisti vidusskolu jauniešus informē par pārstāvētās profesijas specifiku, iespējām un trūkumiem. Jau otro gadu klubs pasniedz balvu cēsniekam, kurš pēc studijām vai darba gaitām ārpus dzimtās pilsētas turpina karjeru Cēsīs.
Uz sarakstu