Cēsīs ir atjaunots leģendārais DYNAMI:T skeitparks

Latviešu uzņēmums*, kura vārds šogad ir plaši izskanējis medijos sakarā ar Olimpiskā snovparka būvniecību Ķīnā, ir realizējis patiesi īpašu projektu savā dzimtenē. Pašā Cēsu sirdī, Maija parkā, tagad ir atrodams unikāls aktīvās atpūtas parku arhitektūras paraugs – DYNAMI:T skeitparks, kurš kalpo arī kā basketbola laukums un urbānās mākslas objekts. 

Skeitparka konstrukciju dizainu izstrādājis Latvijas skeitparku projektētājs Dāvis Šmoteks, sadarbojoties ar industrijā zināmo, profesionālo ārzemju braucēju Krisu Hanu (Chris Khan). Šādas konstrukcijas Latvijā ir pirmo reizi – to rāmis veidots no cinkota metāla, bet virsma no jaunākās paaudzes kompozītmateriāla. Kompozītmateriāls stiprināts izmantojot tērauda kniedes. Šādas konstrukcijas ir ilgtspējīgas, atšķirībā no koka un finiera skeitparkiem, kas Latvijas mitrā klimata ietekmē bieži ir jāpārbūvē un jāatjauno. DYNAMI:T skeitparks atspoguļo pēdējās industrijas tendences visā pasaulē un ir mērķtiecīgi pielāgots plašai auditorijai – tajā būs interesanti gan iesācējiem, gan arī pieredzes bagātiem braucējiem.

“Cēsu skeitparks ir tas, ko jaunieši ilgus gadus bija gaidījuši – tas ir krāsains, daudzpusīgs un galvenais - veidots no materiāliem, kas kalpos ilgi,” komentē Cēsu novada priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Skeitparks kā vides objekts - visiem pieejama publiskā māksla

 

Uzņēmuma dizaina komandas vadītājas Kristīnes Višņevskas veidotais rozā murālis ir mūsdienīga, drosmīga un krāsaina formu un slāņu spēle, kas radījusi jaunu un  pozitīvu vidi jauniešiem. Viņa ir izvēlējusies košus toņus, lielus un tīrus laukumus un enerģiskas formas Latvijā pirmajam publiskajam skeitparkam ar basketbola laukumu, ko rotā asfalta krāsojums gandrīz 400m2 platībā.

“Bērnībā visu vasaru pavadīju laiku spēlējot “mīnusus” vai “izslēgšanas” ar draugiem un tās ir labākās atmiņas no vasaras. Jauniešiem vajag vietu, kur satikties un sportot, tāpēc arī gribējām izveidot šo parku,” stāsta Kristīne. Uz basketbola laukumiem ir arī speciālas atzīmes, lai varētu spēlēt “mīnusus” un citas basketbola spēles un zināt no kurienes mest.

Mērķis bija izveidot spilgtu un krāsainu parku, kas ienes prieku un laimi pelēkajās un industriālajās publiskajās ārtelpās. Krāsas ir izvēlētas tieši šādas, lai izceltos uz apkārtējā parka apzaļumojumu un tumšā asfalta fona.

Koši un krāsaini sporta laukumi pēdējos gados ārzemēs ir kļuvuši ļoti populāri, taču Latvijā nav daudz šādu piemēru. Krāsa šādās publiskās vietās ir to būtība un spēks, kas uzlabo garastāvokli un veicina apmeklētāju mijiedarbību gan klātienē, gan sociālajos tīklos. 

Māksliniece cer, ka šis ir tikai pirmais no daudziem krāsainajiem projektiem, kas tiks realizēts Latvijas pilsētās un dos vietu jauniešiem tikties un pavadīt laiku sakoptā un motivējošā vidē.

Vietējo uzņēmumu atbalsts

 

Cēsu skeitparka projekts ir īpašs, jo ir tapis ar milzīgu vietējo uzņēmēju atsaucību un iesaisti. Ar uzņēmumu atbalstu, kas sastāda gandrīz pusi no projekta izmaksām, ir uzražotas konstrukcijas, ieklāts jauns asfalta segums, nokrāsots košais basketbola laukums un ierīkotas atpūtas vietas no universāliem betona blokiem.

Patiecoties saņemtajam atbalstam, pašvaldībai ir izdevies realizēt sen plānoto projektu vēl augstākā līmenī un iepriecināt sportiskos jauniešus, jo Cēsu skeitparks ir iecienīta vieta sacensībām, kas pulcē braucējus no visas Latvijas.

Ikviena pilsēta Eiropā sapņo par šādu vides objektu

 

Ainaviskais Maija parks atrodas pašā pilsētas centrā, pieejams visiem cēsiniekiem un pilsētas viesiem. Tas piedāvā atpūtas iespējas visu vecumu un interešu pārstāvjiem – parkā atrodas ne tikai skeitparks, bet arī asfalta velotrase, "BTA Velozinis" piedzīvojumu trase un bērnu rotaļu laukumi. Skeitparkam papildinot šo aktīvās atpūtas teritoriju, Maija parks ir kļuvis par nākamā līmeņa pilsētvides objektu, kas atbilst jaunākajām tendencēm urbānajā arhitektūrā.

*Skeitparka projektēšanu un būvniecību veicis pašmāju uzņēmums "We Build Parks". Projekts tapis sadarbībā ar A/S "Cēsu Alus", "Priekuļu bloki", "Metāla pasaule", "Imberteh", "8 CBR Smiltene".

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu