Zvārtes iezis

Tas ir viens no skaistākajiem Latvijas sārtajiem devona smilšakmens atsegumiem, kas atrodas Amatas upes krastā, mežu un pļavu ielokā.

Atsegumam ir divas nosacītas daļas – dienvidaustrumos atrodas līdz 44 m augsta, puslokā izliekta nobrukuma krauja, ziemeļrietumos atrodas Amatas apskalots līdz 19 metrus augsts klints izcilnis. Kopējais kraujas garums ap 200 m. Nedaudz lejpus Zvārtes iezim Amatas otrā krastā atrodas Miglas iezis, saukts arī par Čūsku iezi (augstums 25 m).
Izcils skats paveras gan no upes, gan arī no ieža virsotnes, kurp ved kāpnes. Iezis apveltīts ar daudziem nostāstiem un teikām, kurās pieminētas raganas un velni, kas uzdarbojušies tuvējā apkārtnē, it sevišķi ziemas un vasaras saulgriežu laikā.
Zvārtes iezis ir aizsargājams ģeoloģisks dabas piemineklis, atrodas Gaujas Nacionālajā parkā.

Adrese: Zvārtes iezis, Drabešu pagasts, Amatas novads, Latvija
GPS koordinātas: 57.2458458, 25.1429787

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)