Kolagēna aizvietotāja ražošana

Kolagēns ir viens no izplatītākajiem proteīniem mūsu ķermenī. Laika gaitā tā daudzums mūsu ķermenī samazinās. Tas novērojams gan stresa, gan vecuma, gan slikta dzīvesveida dēļ. Lai aizvietotu kolagēnu mūsu ķermeņos un kavētu tā trūkuma negatīvo blakusefektu parādīšanos mūsu organismā, tiek veidoti kolagēna aizvietotāji.  

Šāda kolagēna lietošana kļūst arvien populārāka, taču dažkārt ir apvīta ar dažādiem negatīviem priekšstatiem. Dabīgā Francijas kolagēna izplatītājs Latvijā kolagens.lv vēlas iepazīstināt ar kolagēna aizvietotāja ražošanas procesu. 

Kolagēna aizvietotāji ir uztura bagātinātāji – kolagēna peptīdi. Šāda veida kolagēna pulveri iegūst galvenokārt no kolagēna govs ādā. Kolagēns ir kā gaļas ražošanas blakusprodukts, jo gaļā neizmantotās ar kolagēnu bagātās daļas tagad var tikt izmantotas kam noderīgam. 

Lai kolagēna peptīdi, kas tiek iegūti no govīm, būtu kvalitatīvi un spētu radīt pozitīvu efektu cilvēka ķermenī, govīm jābūt labi uzturētām un aprūpētām. Ja tā nenotiek, tad tām ir trūcīgs kolagēna krājums, tāpat kā cilvēkam ar sliktu dzīvesveidu vai neveselīgu uzturu. Tāpēc, kad gatavojaties kolagēnu pirkt, pievērsiet uzmanību, kur tas ir ražots. Ja tā ražošanas process norisinās ārpus Eiropas Savienības, noderīgi papildus papētīt šī kolagēna rašanās ceļus. 

Kā tad no govs ādas iegūst kolagēna pulveri? Process ir salīdzinoši vienkāršs. Ņemot vērā, ka kolagēna govs ādā ir ļoti daudz, nav vajadzīgs sarežģīts tehnisks process tā iegūšanai. Vispirms govs āda tiek notīrīta, tad tiek noņemtas tauku daļas. Tīrā āda tiek turēta karstā ūdenī, kā procesā no ādas tiek izgūts kolagēns. Pēc ūdens iztvaikošanas tiek iegūts kolagēna pulveris

Rezultātā iegūtais pulveris iziet cauri galējam apstrādes procesam un ir gatavs. Šādā veidā iegūst lielāko daļu populārāko kolagēna pulvera veidu: kolagēnu kauliem, kolagēnu nagiem, kolagēnu muskuļiem, kolagēnu locītavām, kolagēnu ādai, kolagēnu matiem.

Lai saprastu, vai iegādātais pulveris būs arī labs dzeramais kolagēns un vai tā jaukšana ar citiem produktiem tos nebojās, Kolagens.lv aicina iepazīties ar katra internetā atrodamā kolagēna atsauksmēm. Lai iegūtu savā īpašumā Eiropā ražotu augstas kvalitātes kolagēnu – ienāc kolagens.lv!