Kādu elektrības tarifu izvēlēties jūsu uzņēmumam?

Laikā, kad elektrības tarifi ir vairākkārt pieauguši, patērētāji meklē risinājumus, kā samazināt savus elektroenerģijas izdevumus. Tas ir aktuāls jautājumus ne tikai mājsaimniecībām, bet arī uzņēmumiem, kuru elektrības patēriņš visbiežāk ir augsts. Nereti enerģijas taupīšana, modernas un energoefektīvas ierīces, kā arī citi risinājumi palīdz veiksmīgi radīt jūtamu ekonomisko ietekmi uzņēmuma budžetā, taču ir vērts apsvērt arī elektroenerģijas tirgotāja vai produktu maiņu. 

Gluži tāpat kā elektroenerģijas tirgotāju, klientiem ir iespēja izvēlēties arī savām vajadzībām piemērotākos produktus. Arī tad, ja netiek veikta elektrības pakalpojumu sniedzēja maiņa, ir svarīgi izsvērt savas vajadzības un prioritātes, lai, izvēloties uzņēmuma specifikai piemērotākos produktus, tādā veidā būtiski optimizētu elektrības izmaksas. 

Elektroenerģija par fiksētu cenu

Fiksētais elektrības tarifs būs pievilcīgāks tiem klientiem, kuriem ir svarīga savu izmaksu plānošana, jo pakalpojuma maksa nav atkarīga no tirgus cenu svārstībām. Elektrības rēķins tiek aprēķināts, ņemot vērā līgumā norādīto fiksēto likmi. Tā kā fiksētā elektrības tarifa maksa nemainās atkarībā no cenas biržā, produkts būs piemērotāks tiem patērētājiem, kuri nevar būtiski ietekmēt savu elektrības lietošanas laiku un ilgumu, lietojot to tad, kad tā maksā mazāk. Lai arī šis tarifs nodrošina stabilitāti, tas nedod iespēju ietaupīt brīdī, kad elektrības cena kļūst zemāka.

Elastīgais elektrības tarifs

Klientiem, kuri vēlas maksāt tirgus cenu, pievilcīgāks būs elastīgais elektrības tarifs. Tas dod iespēju par elektroenerģiju maksāt labāko iespējamo cenu, taču neparedz prognozējamu ikmēneša rēķinu. Tātad, ja biržā elektrības cena pieaugs, arī pakalpojuma rēķins kļūs lielāks, taču, ja tā samazināsies, arī elektrības izdevumi saruks. Lai elastīgais tarifs nestu vēlamo finansiālo labumu, ir regulāri jāseko līdzi elektrības cenai biržā, attiecīgi patērējot vairāk resursa tad, kad elektrības cena ir mazāka. Lielāko finansiālo labumu šis tarifs var sniegt tiem patērētājiem, kuri savus apjomīgākos darbus var ieplānot laikā, kad elektrības cena ir zemāka – naktīs un nedēļas nogalēs. 

“Ignitis Latvija” – izdevīgi elektrības tarifi uzņēmumiem

Energoresursu tirgotājs SIA “Ignitis Latvija” biznesa klientiem nodrošina elektroenerģiju gan par fiksētas, gan elastīgas cenas tarifiem. Klientiem ir iespēja saņemt individuālu sadarbības un cenas piedāvājumu, kā arī izvēlēties savām vajadzībām un uzņēmuma specifikai atbilstošākos produktus.

  • Fiksētie elektrības tarifi
    Uzņēmuma “Ignitis Latvija” elektroenerģijas pakalpojumu klāstā ietilpst elektrība par fiksētu cenu. Biznesa klientiem ir iespēja iegādāties produktus gan par līgumā norādīto nemainīgo likmi, gan arī atbilstoši fiksētajai stundas likmei un fiksētajam elektroenerģijas daudzumam stundā.
  • Elastīgie elektrības tarifi
    Klientiem ir iespēja iegādāties elektroenerģiju arī par elastīgu cenu. Šajā gadījumā maksa ir galvenokārt atkarīga no elektrības cenas biržā Nord Pool. Elastīgas cenas produkti patiks klientiem, kuri ir gatavi uzņemties lielāku risku un maksāt tirgus apstākļiem atbilstošu cenu.
  • Zaļā enerģija
    Uzņēmums “Ignitis Latvija” saviem biznesa klientiem piedāvā iegādāties elektroenerģiju, kas ražota, izmantojot atjaunojamos enerģijas avotus. Zaļās enerģijas izmantošana ir ne tikai veids, kā rūpēties par vidi, bet arī uzlabot sava zīmola tēlu. Arī iegādājoties zaļo enerģiju, klienti var izvēlēties starp fiksēto un elastīgo cenu plānu.

Vairāk par elektrības tarifiem un citiem “Ignitis Latvija” produktiem uzzināsiet ignitis.lv.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu