Banner 980x90

Kādi instrumenti noderēs, ja kokapstrāde ir kļuvusi par jūsu hobiju?

Vai jums ir hobijs un brīvā laika nodarbošanās, kas rada prieku un vēlmi darboties vēl un vēl? Ja jūsu hobijs ir kokapstrāde, tad būtu lietderīgi zināt, kādiem instrumentiem būtu jābūt jūsu darbnīcā, lai varētu realizēt visas idejas, ko sirds kāro.

Varētu teikt, ka kokapstrāde ir hobijs ar pievienoto vērtību, jo gala rezultātā jūs varat iepriecināt gan sevi, gan citus, kā arī šo hobiju padarīt par papildus ienākumu avotu vai arī jūsu ikdienas nodarbošanos.

Darbgalda izvēle

Kokapstrādes darbgalds ir pirmais, par ko būtu jāpadomā, un tas arī jāiegādājas, ja vēlaties nodarboties ar dažādiem kokapstrādes darbiem. Darbgalds atvieglos dažādas darbības un soļus, kurus veiksiet koka apstrādes procesā. 

Darbgaldi ir pieejami kombinēti vai universāli. Kombinētās iekārtas jeb darbgaldi būs piemēroti, ja jums ir neliela galdniecība, jo ar tām var veikt, piemēram, taisnošanu, zāģēšanu, frēzēšanu, ligzdu iestrādi utt. Kombinētie darbgaldi var būt ar dažādām funkcijām, tādēļ pirms iegādes ir vērts iepazīties ar to piedāvājumu.

Universālie darbgaldi būs ar regulējamu darba augstumu un, visdrīzāk, ka tos varēs izmantot arī citiem darbiem, ne tikai galdniecības vajadzībām.

Apsveriet iespēju, vai jums ir nepieciešams darbgalds tikai kokapstrādes darbiem vai tomēr arī citiem tehniskiem darbiem, kurus veicat sava darba vai hobija ietvaros.

Mērinstrumenti

Instrumentus, kas ir nepieciešami, ja darbojaties ar kokapstrādi, varētu iedalīt šādās kategorijās:

  • mērīšanai;
  • pēcapstrādei;
  • sagarināšanai;
  • montāžai;
  • kokmateriāla fiksācijai.

Klasiski pie mērinstrumentu grupas pieder stūrenis un mērlente. Stūrenis ir instruments, kas jums būs nepieciešams ikvienā darbā, jo bez tā nav iespējams izveidot nevienu kvalitatīvu kokapstrādes darbu. Ar stūreni var izveidot leņķus un pārliecināties par to precizitāti.

Arī stūreņi ar dažāda veida, ņemot vērā to funkcijas un to, ko ar tiem var paveikt:

  • maiņleņķa stūrenis;
  • fiksētais stūrenis;
  • kombinētais stūrenis.

Ja esat īsts kokapstrādes entuziasts, tad mēs ieteiktu izvēlēties un iegādāties visus šeit minētos stūreņus, lai darbs ar koku būtu vēl pilnvērtīgāks.

Mērlentes attiecīgi ir dažāda garuma, bet, darbojoties ar koku un to apstrādājot, noteikti izvēlieties vismaz 8 m garu mērlenti.

Zobenzāģis

Firmas Makita un Bosh ir zināmākie un uzticamākie zobenzāģu ražotāji, ko droši vien jau pazīst tie cilvēki, kuriem kokapstrāde ir hobijs vai darbs ilgāku laika posmu. Zobenzāģis ir uzticams instruments dažādu demontāžas darbu veikšanai. Tam ir regulējams ātrums, kuru varat pielāgot tam, ko vēlaties paveikt. Makita un Bosh zobenzāģiem ir ļoti ergonomisks dizains, tādējādi varat ar šo firmu instrumentiem strādāt ilgu laiku pēc kārtas un justies ērti, komfortabli.

Mīkstais roktura pārklājums ļauj ērti šo zāģi satvert un noturēt rokās, lai tas darba gaitā neslīdētu ārā no rokām. 

Zobenzāģi lielākoties ir iegādājami ērtā koferī, kas ļaus tos nepieciešamības gadījumā arī pārvietot, ja būs nepieciešams strādāt ārpus darbnīcas.

 

Lai atrastu gan darbgaldus, gan mērinstrumentus un zobenzāģus, ienāciet e-veikalā 220.lv, atvēliet šim online veikala apmeklējumam nedaudz laika un jūs būsiet patīkami pārsteigti par plašo piedāvājumu, zemajām cenām un operatīvo preču piegādi uz jebkuru vietu Latvijā. Kvalitatīvi instrumenti ir vērtība, kas atmaksāsies gadu gaitā, tādēļ izvēlieties preces, ko piedāvā interneta veikals 220.lv, kas ir iemantojis pircēju uzticību daudzu gadu garumā. 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu