Banner 980x90

Kā mājoklī uzlabot gaisa kvalitāti

Gaisa kvalitāte ir viens no faktoriem, kas ietekmē mūsu veselību un pašsajūtu. Tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību tā kvalitātei ne tikai darba vietās, skolās un citās publiskās vietās, bet arī mājās. Tā kā lielu daļas savas ikdienas jau tā nereti pavadām tieši iekštelpās, nepieciešams parūpēties par patīkamu un veselīgu vidi arī mājās. Jo mājoklis ir vieta, kurā atbildība par piemērotu un veselībai nekaitīgu vidi gulstas uz mūsu pašu pleciem. Taču – kā tad īsti uzlabot gaisa kvalitāti mājoklī? Lūk, daži padomi, kas var palīdzēt samazināt gaisa piesārņojumu iekštelpās.

Regulāri vēdiniet telpas

Viens no pasākumiem, kas var palīdzēt uzlabot gaisa kvalitāti mājoklī, ir regulāra telpu vēdināšana. Turklāt ir ļoti svarīgi to darīt pareizi, pievēršot uzmanību gan vēdināšanas biežumam, gan tehnikai. Proti, ieteicamais telpu vēdināšanas biežums ir ik pēc divām vai trim stundām, plaši atverot logu uz vairākām minūtēm. Protams, ikdienas steigā daudz sava laika pavadām ārpus mājas un tik bieži telpu vēdināšanu nevaram veikt, taču, atrodoties mājās, vēlams to darīt regulāri, jo svaigs gaiss ir būtisks elpceļu veselībai, kā arī labam miegam un pašsajūtai.

Izvēlieties jaudīgus uzkopšanas palīgus

Mājokļa gaisa kvalitāti ietekmē dažādi faktori, tostarp putekļu un netīrumu daudzums, ķīmisko vielu izmantošana virsmu tīrīšanai. Tāpēc ir būtiski parūpēties par kvalitatīvu un jaudīgu uzkopšanas tehniku, kas sniedz iespēju mājoklī nodrošināt virsmu un arī gaisa tīrību. Mūsdienās pieejamie uzkopšanas palīgi sniedz iespēju ne tikai atbrīvoties no netīrumiem, bet arī uzlabot gaisa kvalitāti. Piemēram, putekļu sūcējs ar ūdens filtru ir efektīvs risinājums, kas mājoklī garantē ne tikai tīras grīdas, bet arī apkures sezonā nodrošina gaisa mitrināšanu, savukārt svaigāku izplūdes gaisu bez putekļiem un maksimāli samazinātu alergēnu daudzumu nodrošina putekļu sūcējos izmantotais HEPA filtrs, kā rezultātā iekštelpu vide kļūst patīkamāka un veselīgāka. Tāpat lielisks risinājums mājokļa uzkopšanai ikdienā ir tvaika slotas, jo tās iznīcina uz grīdas esošās mājsaimniecībā sastopamās baktērijas tikai ar ūdens palīdzību, tādējādi uzlabojot gaisa kvalitāti.

Izmantojiet gaisa attīrītāju

Nodrošināt mājoklī īpaši svaigu un tīru gaisu var palīdzēt arī lieliska mūsdienu tehnoloģija – gaisa attīrītājs. Arī tad, ja telpas tiek regulāri vēdinātas, tajās tāpat veidojas un uzkrājas putekļi, baktērijas un alergēni, no jaunām mēbelēm un paklājiem izdalāmie izgarojumi – TVOC* –, kā arī augu ziedēšanas laikā gaisā ir liela ziedputekšņu koncentrācija. Gaisa attīrītājs ir risinājums, kas spēj tos likvidēt. Šī ierīce parasti ir neliela izmēra kastīte, kas efektīvi veic gaisa filtrēšanas funkciju, atbrīvojoties no gaisa piesārņojuma – putekļiem, kaitīgām gāzēm, alergēniem, ziedputekšņiem, dzīvnieku spalvām, kā arī nepatīkamiem aromātiem. Lai arī gaisa attīrītāja iegāde prasa diezgan lielus ieguldījumus, tas ir neatsverams palīgs gaisa kvalitātes uzlabošanā.

 

* Total Volatile Organic Compounds

Benzols – atrodams tabakas dūmos, krāsas šķīdinātājos, dezodoratoros, gaisa atsvaidzinātājos, mēbeļu pulēšanas līdzekļos
Formaldehīds – atrodams dezinfekcijas līdzekļos, mēbeļu apdarē, paklājos, saplāksnī
Etilēnglikols – atrodams tīrīšanas līdzekļos, personīgās higiēnas līdzekļos, smaržās
Metilēnhlorīds – atrodams plankumu noņemšanas līdzekļos, ķīmiski tīrītās drēbēs, audumu tīrīšanas līdzekļos, komerciālos šķīdinātājos, gaisa kondicionieru dzesēšanas līdzekļos
Tetrahloretilēns – izmanto šķīdinātājos, ķīmiskajā tīrīšanā, krāsas noņēmumos
Toluols – izmanto krāsās, metāla tīrīšanas līdzekļos, līmēs

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)