E-komercijas nākotne – pilnībā automatizēti procesi un gudra noliktavas pārvaldība

E-komercija iegūst arvien lielāku tirgus daļu, kas liek pārskatīt līdz šim izmantoto procesu efektivitāti. Galu galā katrs bizness cenšas panākt visaugstāko klientu apmierinātību un pastāvīgu izaugsmi. Tāpēc inovatīvu tehnoloģiju laikmetā arvien vairāk uzņēmēju pamana, ka viens no ienesīgākajiem ieguldījumiem ir viedā loģistika vai pieredzējuši loģistikas partneri. Tas ļauj ne tikai maksimāli palielināt pasūtījumu un noliktavas pārvaldības efektivitāti, bet arī pilnībā automatizēt laikietilpīgās darbības. Tātad, kā viedā loģistika mūsdienās veicina e-komerciju un kāpēc automatizētie procesi tiek uzskatīti par e-komercijas nākotni?

Palielināts pārvadāto kravu skaits un atkārtotas kļūdas
E-komercijas uzņēmumu skaits nepārtraukti pieaug, līdz ar to palielinās arī pārvadāto kravu skaits. Lai tirdzniecība būtu efektīva, katram uzņēmumam ir jānodrošina, lai preces klientiem tiktu piegādātas laikā, tāpēc ir svarīgi nodrošināt efektīvu piegādes ķēdi. Pandēmijas periods ir vēl vairāk atklājis dažādas grūtības un problēmas, ar kurām saskaras uzņēmumi. Viena no šādām problēmām ir tas, ka uzņēmējiem arvien biežāk rodas grūtības saistībā ar pasūtījumiem un noliktavas pārvaldību. Ja šos traucējumus neizdodas ātri novērst, tas var novest pie pastāvīgo klientu zaudēšanas. Tieši tāpēc (lai arī tas nav vienīgais iemesls) pieredzējušie un jaunie e-komercijas dalībnieki pievērš arvien lielāku uzmanību piegādes ķēdes pārvaldībai, jo viedā loģistika mūsdienās sniedz daudz lielāku ietekmi uz tirdzniecību, nekā tas varētu šķist.

Ikdienas procesu automatizēšana ietaupa laiku
Modernie augsto tehnoloģiju risinājumi un mākslīgā intelekta ietekme arvien vairāk virzās uz dažādām pielietojuma jomām. Uzņēmumu arvien pieaugošās vajadzības, kā arī vēlme samazināt ikdienas darbību izmaksas un ilgumu mudina uzņēmumus sākt loģistikas digitalizācijas procesus. Individuāli pielāgota procesu digitalizācija palīdz optimizēt laiku un izmaksas, kā arī ļauj kontrolēt krājumu līmeni. Reāllaikā redzamais preču daudzums ļauj savlaicīgi papildināt krājumus, tāpēc galu galā tas palīdz izvairīties no nepatīkamām situācijām, kad klientiem ir jāgaida, lai saņemtu pasūtīto preci.

Loģistikā gudrie risinājumi palīdz efektīvi pārvaldīt citas darbības, kas parasti prasa daudz laika un noteiktas zināšanas, piemēram, maršrutu sastādīšanu, degvielas patēriņa aprēķināšanu, rēķinu un pārējo dokumentu sagatavošanu. Šo procesu automatizēšana var atvieglot ikdienas darbu, ietaupīt laiku un izvairīties no kļūdām, kas saistītas ar cilvēka faktoru. Protams, maksimāla efektivitāte un ieguvumi tiek sasniegti, kad loģistikas digitalizācija un automatizācija darbojas kopā. Tāpēc arvien vairāk uzņēmumu izvēlas izmantot ārpakalpojumus un uzticēt šo soli loģistikas partneriem. Tādā veidā uzņēmums var deleģēt savus pienākumus nozares profesionāļiem un tā vietā vairāk koncentrēties uz citiem tikpat svarīgiem biznesa attīstības procesiem.

Uzlabota klientu apkalpošanas kvalitāte 
E-komercija galvenokārt fokusējas uz ātrumu un ērtību, spēju apkalpot klientu, neizejot no mājām, tāpēc ir pašsaprotami, ka ikdienas procesu automatizācija palīdz uzlabot arī klientu apkalpošanu. Saņemot pasūtījumu, rēķini tiek ģenerēti automātiski – izmantojot īpašu pasūtījumu pārvaldības sistēmu. Šie digitālie rīki palīdz izvairīties no visbiežāk pieļautām kļūdām, piemēram, adreses vai klienta personas datu sajaukšanas, pazaudētiem rēķiniem vai nepieciešamo preču trūkuma noliktavā. Mazāk grūtību nozīmē labāku un lielāku klientu apkalpošanas ātrumu, kas savukārt noved pie laimīgākiem atkārtotiem klientiem.

Gudra noliktavas pārvaldība – vēl viena priekšrocība salīdzinājumā ar konkurentiem
Uzglabāšanas telpas var būt lielākas par dažiem labiem futbola laukumiem, tāpēc nav pārsteigums, ka to pārvaldīšanai ir nepieciešami īpaši rīki un ierīces. Lai samazinātu cilvēkresursus un atvieglotu piegādes ķēdes pārvaldību, noliktavu loģistikā tiek izmantoti viedie risinājumi. Tādējādi izvēlētie loģistikas vadības partneri var kļūt par jūsu konkurences priekšrocībām salīdzinājumā ar citiem uzņēmumiem. Ar ko viedā noliktavas vadība atšķiras no parastās?

• Visi procesi tiek uzraudzīti reālajā laikā. Viedā noliktavas pārvaldība ļauj izsekot noliktavas preču atlikumam, pasūtīt preces un ātri reaģēt uz mainīgo pieprasījumu. Viegli uztverama noliktavas vizualizācija atvieglo snieguma analīzi un palielina darba efektivitāti.
• Vienkāršāka preču šķirošana un administrēšana. Importētās preces tiek skenētas ar īpašiem skeneriem, sašķirotas pēc svītru kodiem un ievadītas vispārējā sistēmā. Kodu manuāla ievadīšana prasa ne vien ilgu laiku, bet arī var izraisīt daudzas bieži pieļautas kļūdas.
• Ražošanas termiņu administrēšana un krājumu kontrole darbojas pēc tāda paša principa. Modernā loģistika darbojas ar viedierīču, īpašu algoritmu un mākslīgā intelekta palīdzību.

Loģistikas procesu automatizācija šobrīd kļūst aizvien populārāka. Uzņēmumi koncentrējas uz noliktavas pārvaldību un, protams, transporta uzraudzību. Pastāvīgi ieviestās tehnoloģijas tagad ļauj reāllaikā uzraudzīt braucienu, prognozēt satiksmes traucējumus un pat optimizēt degvielas izmaksas. Pēc ekspertu domām, tas vēl nav viss.

Loģistikas procesu digitalizācija palīdz pielāgoties aizvien mainīgajiem apstākļiem, optimizēt izmaksas, izvairīties no kļūdām un uzlabot darba efektivitāti. Tas ir svarīgi ne tikai uzņēmuma izaugsmei, bet arī lojālu klientu noturēšanai. Galu galā uzvarētājs ir tas, kurš vislabāk pielāgojas pastāvīgi mainīgajām klientu vajadzībām.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu