Banner 980x90

Cēsu pilsētas svētki “Cēsis 817” notiks no 28. jūlija līdz 30. jūlijam

Līdz ar XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku noslēgšanos, sākta vēl aktīvāka gatavošanos Cēsu gada lielākajiem svētkiem - “Cēsis 817”. Šogad svētki norisināsies jūlija noslēdzošajā nedēļas nogalē, no 28. jūlija līdz 30. jūlijam, ko caurvīs vadmotīvs “pretī zvaigznēm”. Paturpinot pērnā gada svētku vadmotīvu “augšana”, tas kopā iezīmē ne tikai čaklu darbošanos, bet gan tiekšanos pēc izcilības it visā, ko darām.

Pilna svētku programma skatāma ŠEIT.

Šogad svētkus atklās un ieskandinās “Cēsis 817” svētku atklāšanas koncertā, piektdienā, 28. jūlijā, uzstājoties Vidzemes kamerorķestrim Andra Veismaņa vadībā un vairākiem atpazīstamiem mūziķiem Cēsu Pils parkā.

Arī šogad tiek turpināts tradicionālais svētku gājiens, kurā aicināti piedalīties ar Cēsīm saistītu uzņēmumu kolektīvi, sporta komandas, interešu grupas un citi novadnieki! Pašvaldība aicina īpaši padomāt par sava kolektīva vizuālo izskatu un iekļauties kopējā svētku tematikā – Cēsis pretī zvaigznēm! Piesaki kolektīvu gājienam ŠEIT.

Šogad svētku gājiens sāksies pie Cēsu pilsētas stadiona un, virzoties caur Vienības laukumu, svinīgi noslēgsies Pils parkā, kur pasniegs apbalvojumu “Gada Cēsnieks 2023”. Vakara turpinajumā koncertēs grupa “Musiqq”, kam sekos krāšņa un vasarīga ballīte kopā ar “Sulīgo svētku orķestri”.

Galvenajā svētku dienā, sestdienā, 29. jūlijā, notiks tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirdziņš uz Rīgas ielas un Līvu laukumā, kur sanākušos priecēs Cēsu amatiermākslas kolektīvi ar savu uzstāšanos. Rožu laukumā notiks Vēsturiskais Hanzas tirgus. Savukārt mākslas telpā “Mala” notiks dizaina tirgus, bet Skola6 pagalmā – krāmu tirdziņš.

Sestdienas rītā Pils laukumā aicināsim pašus mazākos uz īpaši bērniem un ģimenēm veidotu programmu. Tajā vingrosim kopā ar pasaku tēliem, skatīsimies Cēsu teātra izrādi “Heijā, Vardulēn!”, kā arī būs iespēja piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un citās aktivitātēs. Savukārt, programmas noslēgumā uzstāsies bērnu vokālie ansambļi, A.Kalniņa Mūzikas vidusskolas audzēkņi, kā arī gaidāms mūziķu Martas Ritovas un Gustava Kalēja koncerts.

Cēsu pilsētas stadionā sestdien un svētdien norisināsies dažādas sporta sacensības un aktivitātes, tostarp pludmales volejbols, 3x3 florbols, basketbols un skrējiens “četri gadalaiki”.

Sportiskas aktivitātes plānotas arī ekstrēmo sporta veidu cienītājiem. Valmieras ielā 1, Velosolutions velo trasē jeb pump track no pulksten 11.00 līdz pulksten 16.00 notiks “BTA Pump Track čempionāts 2023 | Cēsu posms”, kurā ar dažādiem braucamrīkiem aicināti piedalīties visu vecumu un meistarības pakāpju pārstāvji. Vairāk par pasākumu meklē ŠEIT. Savukārt turpat blakus esošajā Cēsu skeitparkā, no pulksten 13.00 līdz pulksten 18.00 norisināsies “Dynami:t Jam” sacensības, ko rīko Cēsu novada Jauniešu dome.

Sestdienas sporta programmu papildina arī jautra tradicionālā izklaide – vasaras slēpojiens “Ziedošās slēpes”, radio modeļu sacensības, šaha un zolītes turnīri.

Pēcpusdienā Vienības laukumā tiks atklāta “Cēsis 2025” studija, aicinot uz sarunām cēsniekus un dažādus svētku viesus. Protams, būs arī muzikāli sveicieni un citi pārsteigumi.

Sestdienas vakara programma Cēsu Pils parkā piesātināta ar plašu piedāvājumu īsteniem mūzikas baudītājiem. Vakars tiks sākts ar A.Kalniņa Mūzikas vidusskolas Populārās un džeza mūzikas nodaļas audzēkņu koncertu. Savukārt turpinājumā uz skatuves sagaidāmi tādi atpazīstami mākslinieki kā Ieva Kerēvica un bigbends “Cēsis”, grupa “Rīmdari” un grupa “Labvēlīgais Tips”. Vakara noslēgumā pieejamas balles dažādām mūzikas gaumēm. Rožu laukumā notiks zaļumballe ar pūtēju orķestri “Cēsis” un draugiem, Vienības laukumā klusā ballīte ar DJ Brumo, DJ da Bass un DJ Vento, kam sekos balle ar DJ DidzisKo. Savukārt Pils parkā zaļumballe ar grupu “Stradivari” un balle ar DJ Vento.

Svētdienā, 30. jūlijā, svētku noslēdzošajā jeb atpūtas un sporta dienā, aicināsim uz suņu izstādi laukumā pie Niniera ielas.

Pilsētas stadionā turpināsies sporta aktivitātes, tostarp basketbola metienu konkursi un basketbola zvaigžņu spēle, kur savā starpā cīnīsies Cēsu un Priekuļu komandas. Savukārt pa dienu notiks Cēsu novada autosportistu parādes brauciens Cēsu ielās. Pēc parādes šos auto visas dienas garumā varēs apskatīt vecajā tirgus laukumā, kur DJ (Ex) da Bass un DJ Dominox spēlēs ballīti.

Svētkus “Cēsis 817” organizē Cēsu Kultūras centrs,  svētku galvenais atbalstītājs ir AS “Cēsu alus”.

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)