Cēsnieki iedzīvotāju forumā izstrādā idejas pilsētas un novada attīstībai

Anita Gušča/ Cesis24.lv
Anita Gušča/ Cesis24.lv
Sestdien, 3.decembrī, Cēsu profesionālajā vidusskolā notika Cēsu iedzīvotāju forums, kurā šogad piedalījās 50 cēsnieki. Darbojoties trīs tematiskajās grupās, dalībnieki apsprieda dažādas problēmas un izstrādāja risinājumus pilsētvides uzlabošanai, dažādu nozaru attīstībai un sadarbībai ar pašvaldību.

Kā pilsētas informācijas portālam Cesis24.lv pastāstīja Cēsu novada pašvaldības Attīstības nodaļas projektu un attīstības speciāliste Evija Taurene, ideju risinājumus sākotnēji paredzēts apkopot pašvaldībā, savukārt pēcāk plānots meklēt risinājumus ideju ieviešanai.

"Kopā ar pašvaldības nodaļām, kuru atbildībā ir konkrētās iedzīvotāju forumā apspriestās tēmas, izskatīsim iespējas īstenot idejas. Ilgtermiņā esam plānojušo veidot "ideju banku" un iekļaut idejas arī pašvaldības stratēģiskajos dokumentos. Tāpat varam sniegt atbalstu arī tām idejām, kuras var īstenot paši iedzīvotāji. Piemēram, varam vara palīdzēt iedzīvotāju grupām sanākt kopā, pastāstīt par projektu veidošanu un iespējām piesaistīt finansējumu," norāda Taurene.

Kopumā šogad Cēsu iedzīvotāju forumā izstrādātas dažādas idejas pilsētvides uzlabošanai, nozaru attīstībai un sadarbībai ar pašvaldību, tā piemēram, foruma dalībnieki ierosināja izveidot rokasgrāmatu, kas palīdzētu cēsniekiem orientēties pašvaldības struktūrā un piedāvātajos pakalpojumos. Savukārt, lai uzlabotu iedzīvotāju un pašvaldības sadarbību, ierosināts veidot Cēsu novada iedzīvotāju pārstāvniecības.  

Iedzīvotāju prezentācijās izskanēja idejas arī par "Skola6" attīstību, izveidojot tajā pilsoniskās sadarbības centru, Cēsu rajonu ielu svētku rīkošanu, gājēju un velosipēdistu celiņu tīkla attīstīšanu, kas ziemā varētu pārtapt par slēpošanas trasi, papildus bērnu rotaļu laukumu izveidi. Tāpat iedzīvotāji ierosināja papildināt pilsētvidi ar saprotamākām tūrisma un virzienu norādēm, lai tūristiem un viesiem atvieglotu orientēšanos Cēsīs.

Iepriekšējais Cēsu iedzīvotāju forums noticis 203.gadā, taču turpmāk to iecerēts rīkot regulārāk - plānots, ka 2017.gada forums norisināsies oktobra beigās vai novembra sākumā un to atklās ar atskatu par gada laikā paveikto.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)