Banner 980x90

Skangaļu muiža

Senatnīgā, no ikdienas steigas pieklusinātā lauku muiža atrodas starp divām pilsētām – Cēsīm un Valmieru. Muiža kopš 1843  gada piederējusi baltvācu muižnieku Knīrimu dzimtai.

Voldemārs fon Knīrims /1849.- 1935./ profesors, agronomijas zinātņu doktors lauku muižu ar  saimniecību, zemi, izmantoja savām vajadzībām kā vasaras mītni.

Ūlofs Palme -V. Knīrima mazdēls  /1927. – 1986./ bijis Zviedrijas premjerministrs, Skangaļu muižā pie sava vectēva  pavadīja savas bērnības vasaras.

Šobrīd ar Pestīšanas armijas gādību atjaunotajā muižas kompleksā izveidota viesu māja,  sniegta sociālā palīdzība bērnu un ģimenes atbalstam,  tiek apsaimniekota muižas zeme, audzētas paipalas.

Tās saimnieki atjaunotajā muižas ēkā un klētī  piedāvā rīkot konferences, seminārus. Omulīgajā virtuvē iespēja baudīt prasmīgu pavāru sarūpētu maltīti. Vasarās ir lieliska iespēja rīkot nometnes. Ierīkoti volejbola,  basketbola, futbola laukumi. Muižas klētī iekārtota muzeja ekspozīcija, kur par muižas vēsturi, tagadni un nākotnes iecerēm iespēja uzzināt gida stāstījumā un muižas kompleksa apskates laikā.

Adrese: Skangaļu muiža, Liepas pagasts, LV-4128
Tālrunis: +371 25300030
Mājaslapa: www.skangali.lv
E-pasts: info@skangali.lv
GPS koordinātes: 57.39895, 25.4920851

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)