Cēsu vecpilsēta

Cēsu vecpilsēta ir pilsētbūvniecisks piemineklis, kas veidojies un attīstījies no 12.gs. sākuma līdz 20.gs. sākumam. Dažādu pārmaiņu rezultātā Cēsu vecpilsētas ansamblis zaudējis daļu no savas kompozicionālās pilnības, bet tajā joprojām vērojami dažādi Cēsu vēsturiskā centra elementi. 

Piemēram, ielu tīkls (ar izmaiņām saglabājies no 14.gs.), pilsētvides faktūra (ar ievērojamām izmaiņām saglabājusies no 14.-20.gs. mijas), mazstāvu koka apbūve (saglabājusies no 18.-19.gs. mijas) utt. Tomēr, neskatoties uz pārbūvēm, kas notikušas laika gaitā, vecpilsēta saglabājusi savu skaistumu un pievilcību gan vietējo iedzīvotāju, gan pilsētas viesu acīs.

Adrese: Cēsis, Cēsu novads
E-pasts: info@cesis.lv
Mājas lapa: turisms.cesis.lv
GPS koordinātes: 57.3130, 25.2731

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)