Banner 980x90

Cēsu Pils parks un brīvdabas estrāde

Parka aizsākums meklējams 1812. gadā, kad Zīversu ģimene sāka veidot parku atbilstoši tā laika modē nākušajiem ainavu parkiem kā ģimenes atpūtas vietu ar promenādēm.  Parkā iekļāva Riekstu kalnu, bet līdzās esošās pilsdrupas un to spoguļattēls dīķī radīja nepieciešamo romantisko noskaņojumu. 

Parks atrodas 22 m zemāk par Jaunās pils laukumu, tādēļ no laukuma puses apmeklētājus parkā ieved varenas šūnakmens kāpnes, kuras rotā tematiskas bērnu figūras. Kāpņu vidusdaļā esošajā suvenīru kioskā mūsdienās darbojas brīvdabas kafejnīca, bet lielā estrāde tiek izmantota dažādiem kultūras pasākumiem.

Parka dominante ir dīķis, kurš izveidots apkārtnes reljefa zemākajā vietā. Dīķa centrā, kur jau agrāk bija strūklaka, 1961. gadā tika uzstādīta tēlnieka Andreja Jansona veidota skulptūra - strūklaka "Zvejnieks ar samu". Kuģītis "KĀRLIS" vadā cēsniekus un pilsētas viesus ekskursijās pa Pils parka dīķi.

Parka ainava ir īpaši skaista ziemā, kad ikviens ir aicināts pievienoties ziemas prieku baudītājiem, izmantot parka nogāzes, lai braukātos ar ragaviņām un slidotu Pils parka dīķī.

Savas pastāvēšanas gaitā parks ticis vairākkārt pārbūvēts un uzlabots - pārveidotas kāpnes, uzstādītas skulptūras utt. Parka ievērojamākā daļa noteikti ir dīķis, kas izveidots apkārtnes reljefa zemākajā vietā un aizņem aptuveni 1,2 ha no parka kopējās platības (6,8 ha). Pēc labiekārtošanas darbu pabeigšanas, tas kļuvis par Cēsu krāšņāko parku un iecienītāko atpūtas vietu gan vasarā, gan ziemā. Kā vietējiem iedzīvotājiem, tā pilsētas viesiem ir iespēja vērot baltos gulbjus un pabarot pīles.

Adrese: Pils laukums 9, Cēsis, LV-4101
Tālrunis: +371 64121815, +371 26576111
Mājaslapa: turisms.cesis.lv, www.cesupils.lv
E-pasts: info@cesis.lv, pils@cesis.lv
GPS koordinātes: 57.3136051, 25.2670791

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)