Tūrisma informācija

 • Cēsu Viduslaiku pils komplekss

  Cēsu Viduslaiku pils komplekss

  Cēsu Viduslaiku pils komplekss ir bijusī Livonijas ordeņa mestru rezidence, kas celta aptuveni no 1213.gada līdz 1240.gadam. Cēsu pils drupas ir iespaidīgākais un visautentiskāk saglabājies drupu ansamblis Latvijā. 1604.gadā nejauši tika uzspridzināts pulvera pagrabs.

 • Cēsu Jaunā pils

  Cēsu Jaunā pils

  Cēsu Jaunā pils ir iecelta kādreizējās Livonijas ordeņa pils nocietinājumu sistēmā, saglabājot pirmās priekšpils aizsardzības torņa fragmentus. 

 • Cēsu vecpilsēta

  Cēsu vecpilsēta

  Cēsu vecpilsēta ir pilsētbūvniecisks piemineklis, kas veidojies un attīstījies no 12.gs. sākuma līdz 20.gs. sākumam. Dažādu pārmaiņu rezultātā Cēsu vecpilsētas ansamblis zaudējis daļu no savas kompozicionālās pilnības, bet tajā joprojām vērojami dažādi Cēsu vēsturiskā centra elementi. 

 • Cēsu Pils parks un brīvdabas estrāde

  Cēsu Pils parks un brīvdabas estrāde

  Cēsu pils parka pirmsākumi meklējami jau 1812.gadā. Sākotnēji tas piederējis grāfam K.Zīversam, kas to labiekārtoja līdz ar kūriestādes atvēršanu 1841.gadā. 

 • Sv. Jāņa baznīca

  Sv. Jāņa baznīca

  Sv. Jāņa baznīca celta no 1283.gada līdz 1287.gadam romānikas stilā, kā trīsjomu bazilika ar gotikas elementiem. 1853.gadā arhitekts P.Kampe un būvuzņēmējs M.Sārums sāka celt 65 m augsto torni.