Jau 200 gadu Līgatnes vārds ir cieši saistīts ar papīrfabriku. Fabrika dibināta 1815. gadā un kopš tā laika darbojas bez ilglaicīgiem pārtraukumiem. Uzplaukuma laikus fabrika piedzīvoja 19. gadsimta beigās. Līdz ar fabriku auga un attīstījās arī papīrfabrikas ciemats.
Vienkoču parks popularizē zaļo dzīvesveidu un dabas materiālu izmantošanu, bet visvairāk koku, no kā arī top vienkoči. Parkā aplūkojamas vienkoču laivas, krēsli, skulptūras, gaismas ķermeņi un citi koka izstrādājumi.
Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabu, Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību.
Rehailitācijas centra "Līgatne" teritorijā deviņus metrus zem zemes atrodas labiekārtots bunkurs ar segvārdu "Pansionāts" vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā, kuram slepenības zīmogu noņēma tikai 2003. gadā.
Prāmis pār Gauju Līgatnē ir vienīgā šāda tipa pārceltuve Baltijā. Prāmi veido 2 kopā sastiprinātas laivas, uz kurām ir dēļu klājs.
Līgatnes Amatu centrs ir tikšanās vieta prasmīgajiem amatu meistariem un visiem radošajiem līgatniešiem.
Apmeklējot Līgatni, pirmais viesus sveic Lustūzis. Tas novietojies Līgatnes upes labajā krastā un stiepjas 250 m pa straumi uz leju, 50 m gar meža malu (nogāzes izteikto augšmalu) uz dienvidrietumiem un 50 m uz dienvidaustrumiem. Platība 4,454 ha. Ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis.
Lielākās un iespaidīgākās Līgatnes alu sistēmā gan tāpēc, ka šeit atrodas garākā Līgatnes ala, gan tāpēc, ka šī ala ir ar līkumu – tāda, kurai nav gaismas tuneļa galā.