Vietējās ziņas

 • Drabešu pagastā ūdenī iegāzies "Virša-A" degvielas vedējs

  Uzņēmuma "Virši-A" degvielas uzpildes stacija "Baloži".

  Rīga, 28.aug., LETA. Vakar pēcpusdienā Amatas novada Drabešu pagastā, netālu no Kārļiem, nelielā ūdenstilpē iegāzusies AS "Virši-A" degvielas vedēja piekabe, kura transportēja aptuveni deviņas tonnas degvielas, aģentūru LETA informēja "Virši-A" sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Kresa.

 • Cēsīs nepilngadīgais alkohola reibumā avarē ar zagtu mašīnu

  Alkometra rādījums Valsts policijas rīkotā profilaktiskā reida laikā Ulmaņa gatvē, lai konstatētu transportlīdzekļu vadītājus, kuri spēkratu vada alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

  Rīga, 27.aug., LETA. Vakar Cēsīs nepilngadīgais alkohola reibumā avarējis ar zagtu automašīnu un guvis traumas, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.

 • Uz Vidzemes šosejas pirms Bērzkroga sākas būvdarbi

  Rīga, 20.aug., LETA. Sākusies ceļa segas pārbūve Vidzemes šosejas (A2) posmā no Rīdzenes līdz Bērzkrogam Cēsu un Priekuļu novados, aģentūru LETA informēja Latvijas Valsts ceļos (LVC).

 • Cēsu Pils parks un brīvdabas estrāde

  Cēsu pils parka pirmsākumi meklējami jau 1812.gadā. Sākotnēji tas piederējis grāfam K.Zīversam, kas to labiekārtoja līdz ar kūriestādes atvēršanu 1841.gadā. 

 • Sv. Jāņa baznīca

  Sv. Jāņa baznīca celta no 1283.gada līdz 1287.gadam romānikas stilā, kā trīsjomu bazilika ar gotikas elementiem. 1853.gadā arhitekts P.Kampe un būvuzņēmējs M.Sārums sāka celt 65 m augsto torni. 

 • Cēsu vecpilsēta

  Cēsu vecpilsēta ir pilsētbūvniecisks piemineklis, kas veidojies un attīstījies no 12.gs. sākuma līdz 20.gs. sākumam. Dažādu pārmaiņu rezultātā Cēsu vecpilsētas ansamblis zaudējis daļu no savas kompozicionālās pilnības, bet tajā joprojām vērojami dažādi Cēsu vēsturiskā centra elementi. 

 • Cēsu Jaunā pils

  Cēsu Jaunā pils ir iecelta kādreizējās Livonijas ordeņa pils nocietinājumu sistēmā, saglabājot pirmās priekšpils aizsardzības torņa fragmentus. 

 • Cēsu Viduslaiku pils komplekss

  Cēsu Viduslaiku pils komplekss ir bijusī Livonijas ordeņa mestru rezidence, kas celta aptuveni no 1213.gada līdz 1240.gadam. Cēsu pils drupas ir iespaidīgākais un visautentiskāk saglabājies drupu ansamblis Latvijā. 1604.gadā nejauši tika uzspridzināts pulvera pagrabs.

 • "Cēsu alus" apgrozījums pērn pieaudzis par 14,7%

  Dāvanu maisiņi Latvijas Tirgotāju asociācijas balvas "Gada prece 2011" pasniegšanas pasākumā.

  Rīga, 7.aug., LETA. Alus darītava AS "Cēsu alus" pagājušajā gadā strādāja ar 54,267 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieauga gandrīz divas reizes, sasniedzot 5,516 miljonus eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

 • Cēsīs invalīdu biedrību dzīvojamās ēkās plāno īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus

  Rīga, 1.aug., LETA. Cēsīs invalīdu biedrību dzīvojamās ēkās plānots īstenot energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, - to paredz Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK), Latvijas Neredzīgo biedrības valdes priekšsēdētājas Svetlanas Sproģes un Cēsu novada domes priekšsēdētāja Jāņa Rozenberga (V) parakstītais sadarbības memorands.