Vietējās ziņas

 • Cēsīs tiks notiks "Pēdējā pūķa cepšana"

  Valmiera, 7.aug., LETA. Cēsu Viduslaiku pils dārzā 12.augusta vakarā no plkst.18 līdz 22 notiks Antropocēnā laikmeta dzīres "Pēdējā pūķa cepšana", aģentūru LETA informēja Ruckas mākslas un rezidenču centra pārstāve Ieva Dreibante.

 • Cēsu novada pašvaldības policiju vadīs kaprālis Mārtiņš Jēgers

  Valmiera, 3.aug., LETA. Ceturtdien Cēsu novada pašvaldības domes sēdē Pašvaldības policijas priekšnieka amatā vienbalsīgi iecelts Mārtiņš Jēgers, aģentūru LETA informēja pašvaldības Komunikācijas nodaļas vadītājs Kārlis Pots.

 • Cēsīs ģimenēm iespēja pieteikties atbalstam skolēniem mācību gada uzsākšanai

  Valmiera, 2.aug., LETA. Cēsu novada pašvaldības Sociālais dienests aicina ģimenes pieteikties pabalstam skolēniem mācību gada uzsākšanai, aģentūru LETA informēja Sociālā dienesta pārstāve Vita Pleševnika.

 • Cēsīs ar Džona Lemkes koncertu noslēgsies koncertu sērija "Zemlika nāk"

  Valmiera, 1.aug., LETA. 12.augustā terasē "Zaļa Zāle" Cēsīs noslēgsies šīs vasaras koncertu sērija "Zemlika nāk…", kad savu pirmo un vienīgo koncertu Latvijā sniegs komponists, skaņas dizainers un elektroniskās mūzikas mākslinieks Džons Lemke no Glāzgovas Skotijā, aģentūrai LETA pavēstīja pasākuma organizatori.

 • Nodod agro plēves un citus lauksaimniecības atkritumus bez maksas!

  Foto: Pixabay / RitaE

  Lauksaimniecības darbu sezona rit pilnā sparā, un līdz ar to rodas arī papildu plastmasas atkritumi, piemēram, nolietotās dārza plēves, polipropilēna maisi, agro plēves un ruļļu ietinamās plēves. It īpaši zemnieku saimniecībās šie atkritumi var rasties ļoti lielos daudzumos, bet ko ar tiem iesākt? Novietojot tos pie sadzīves atkritumiem, ievērojami var sadārdzināties izvešanas izmaksas. Aprakt zemē atkritumus nedrīkst, jo tie nesadalās, kā arī dedzināt tos ir aizliegts – tiem degot, atmosfērā rodas kaitīgi izdedži, kas pēc tam nokrīt atpakaļ uz zemes. Tādā veidā vidē nonāk dažādas kaitīgas vielas (benzopirēns, tvana gāze un citas), kas ir indīgas un rada dažādas slimības. Savukārt ilgu laiku atrodoties dabā, tās izraisa nopietnas saslimšanas un var radīt neauglību. Turklāt par atkritumu dedzināšanu tiek piemērotas bargas soda naudas. 

 • Ko spēj piedāvāt moderns televizors?

  Foto: 1a.lv

  Mūsdienās televizors ir kas daudz vairāk par ierīci, uz kuras vērot televīzijas pārraides. Kvalitatīvs un mūsdienīgs televizors šobrīd būtībā pilda izklaides centra lomu – tam iespējams pieslēgt gan televīziju, gan spēļu konsoles, gan laptopu un viedtālruni, kā arī virkni citu ierīču, kas televizora skatīšanos padara īpaši aizraujošu. Vai zini, kādas iespējas vēl piedāvā mūsdienīgs televizors?

 • Atvaļinājumu dēļ uz laiku slēgs Dzemdību un grūtnieču pataloģijas nodaļu Cēsu klīnikā

  Valmiera, 24.jūl., LETA. No 7.augusta līdz 20.augustam saistībā ar ikgadējiem plānotajiem ārstniecības personu atvaļinājumiem būs slēgta Cēsu klīnikas Dzemdību un grūtnieču patoloģijas nodaļa, aģentūra LETA uzzināja Cēsu novada pašvaldībā.

 • Cēsu pilsētas svētku laikā darbosies viduslaiku tirgus

  Valmiera, 19.jūl., LETA. 22.jūlijā no plkst.11 līdz 19 Cēsu Pils dārzā norisināsies pasākums "Vēsturiskais Hanzas tirgus", aģentūrai LETA pavēstīja Cēsu Kultūras un Tūrisma centra pārstāve Andra Magone.

 • Turpinās Cēsu Mākslas festivāls

  Valmiera, 19.jūl., LETA. Otrajā Cēsu Mākslas festivāla nedēļā notiks Grand Prix teātru skates izrāde, lekcija par laikmetīgo mākslu, dokumentālās filmas "Laikmetīgā" pirmizrāde un kino uz Gaujas upes pie Ērgļu klintīm, aģentūrai LETA pavēstīja festivāla pārstāve Egija Saļņikova.

 • "Fono Cēsis" būs pieejama telšu pilsētiņa

  Valmiera, 19.jūl., LETA. Festivālu "Fono Cēsis" 21.jūlijā un 22.jūlijā būs pieejama telšu pilsētiņa, kā arī festivāls būs baudāms "Fonoklubā", aģentūrai LETA pavēstīja festivāla organizatori.