Vietējās ziņas

 • Līgatnes papīrfabrikas ciemata vēsturiskais centrs

   Jau 200 gadu Līgatnes vārds ir cieši saistīts ar papīrfabriku. Fabrika dibināta 1815. gadā un kopš tā laika darbojas bez ilglaicīgiem pārtraukumiem. Uzplaukuma laikus fabrika piedzīvoja 19. gadsimta beigās. Līdz ar fabriku auga un attīstījās arī papīrfabrikas ciemats. 

 • Cēsīs novembra beigās notiks biznesa forums uzņēmējiem "Cilvēks nākotnes biznesā"

  Rīga, 2.nov., LETA. Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Cēsu novada pašvaldība sadarbībā ar banku "Citadele" novembra beigās Cēsīs uzņēmējiem un citiem interesentiem rīkos biznesa forumu "Cilvēks nākotnes biznesā", aģentūru LETA informēja LTRK.

 • Pārgaujas novadā sadzīves atkritumu apsaimniekošanu arī turpmākos nodrošinās "ZAAO"

  Rīga, 1.nov., LETA. Pārgaujas novada administratīvajā teritorijā arī turpmākos septiņus gadus par sadzīves atkritumu un mājsaimniecībās radīto būvniecības atkritumu apsaimniekošanu atbildīgs būs uzņēmums SIA "ZAAO", lēmuši Pārgaujas novada domes deputāti.

 • Reorganizēs Līgatnes novada bāriņtiesu

  Rīga, 29.okt., LETA. Lai nodrošinātu efektīvu resursu izmantošanu, uzlabotu un pilnveidotu iedzīvotājiem sniegto pakalpojumu kvalitāti, tiks reorganizēta Līgatnes novada bāriņtiesa, lēmuši novada domes deputāti.

 • Raunā atjaunots tilts pār Raunu

  Rīga, 26.okt., LETA. Raunā pabeigti tilta pār Raunu atjaunošanas darbi, kas izmaksāja 288 000 eiro, aģentūru LETA informēja "Latvijas Valsts ceļu" Komunikācijas daļā.

 • Atkritumu noglabāšanas krātuvi poligonā "Daibe" būvēs vides un inženierkonsultantu uzņēmums "GEO Consultants"

  Rīga, 24.okt., LETA. Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma "ZAAO" konkursā par reģionālā atkritumu apsaimniekošanas centra "Daibe" atkritumu noglabāšanas krātuves projektēšanu un celtniecību uzvarējis vides un inženierkonsultantu uzņēmums "GEO Consultants", liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

 • Atjaunota Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskola

  Rīga, 23.okt., LETA. Nākamnedēļ Cēsīs notiks atjaunotās Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas atvēršanas svētki, aģentūru LETA informēja VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Inta Plūmiņa. 

 • Mainies līdzi savam matu tonim: vienkārši padomi, kā nekļūdīties matu krāsas izvēlē

  Foto: Shutterstock.com

  Ātrākais un vienkāršākais veids, lai atsvaidzinātu savu tēlu, neapšaubāmi ir matu krāsas maiņa. Mūsdienās matu krāsa spēj piedāvāt īstus brīnumus – sākot no milzīgas klasisko un ekstravaganto toņu daudzveidības, beidzot ar matus saudzējošiem sastāviem. Bet kā neapjukt plašajā matu krāsu piedāvājumā un izvēlēties savu īsto?

 • Līgatnes novadā apturēts pamatīgā reibumā braucošs autovadītājs

  Rīga, 11.okt., LETA. Pateicoties iedzīvotāju iesaistei, Līgatnes novadā policija apturējusi autovadītāju, kurš pie stūres bija sēdies pamatīgā reibumā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ilze Mote.

 • Kredīts bez ķīlas un atbildes uz 4 svarīgiem ar to saistītiem jautājumiem

  Foto: Shutterstock.com

  Brīdī, kad tika ieviestas milzīgas izvēles iespējas, šis attīstības vilnis skāra ne tikai pārtikas, apģērbu, tehnikas, tehnoloģiju un transporta jomas, bet arī finanšu sektoru, radot patiesi iespaidīgu kredītu alternatīvu veidu kopumu, kur katra alternatīva tikusi piemērota konkrētām vajadzībām un nolūkiem, vadoties pēc pielietojumu situāciju rakstura (piemēram, nepieciešamās naudas daudzums sadzīves tehnikas iegādei, vidējās algas apmērs, lai aprēķinātu, cik ilgā laikā iespējams aizdevumus atmaksāt u.tml.). Laika gaitā ir beidzies aizdevumu pret ķīlu uzvaras gājiens, un, Latvijas finanšu tirgū ienākot pirmajam nebanku aizdevējam (precīzāk, pirmajam tiešsaistes aizdevējam), sākās jauna ēra – aizdevumi bez ķīlas. Tomēr, lai arī cik ilgi jau tie būtu populāra izvēle papildu naudas iegūšanai, potenciālo aizņēmēju galvās joprojām ir vieni un tie paši jautājumi. Laiks ieviest skaidrību! Uz jautājumiem "kas īsti ir kredīts bez ķīlas?", "kādu veidu kredīti ir pieejami?" un citiem atbildes lasi raksta turpinājumā!