Šķidrās tapetes – priekšrocības un trūkumi

Šķidrās tapetes ir dekoratīvās apdares veids – kaut kas starp papīra tapetēm un dekoratīvo apmetumu. Lai gan tās tiek dēvētas par tapetēm, neredzēsiet tās ierastajos papīra ruļļos, jo tā ir sausa, irdena viela, kas paredzēta šķaidīšanai ar ūdeni. 

Plānojat atjaunot vai remontēt mājokli, taču nevarat izlemt piemērotāko sienas risinājumu? Šajā rakstā esam apkopojuši šķidro tapešu priekšrocības un trūkumus – iespējams, tas ir tieši tas, kas jums nepieciešams! 

Priekšrocības

 • Vienkārši uzklājamas
  Sienu pārklāšana ar šķidrajām tapetēm ir salīdzinoši vienkāršs process, ko iespējams paveikt pat bez palīgiem. Lai uzklātu šķidrās tapetes, sākumā jāsagatavo darba šķīdums (sausais maisījums jāsajauc ar ūdeni), iegūtā masa jāuzklāj uz sienas un jāizlīdzina ar lāpstiņu.
 • Vizuāli pievilcīgas
  Atšķirībā no parastajām tapetēm šķidrajām tapetēm nav redzamas griezuma un salaiduma vietas. Mūsdienās pieejama milzīga šķidro tapešu krāsu izvēle, līdz ar to iespējams īstenot dažnedažādākos dizainus.
 • Draudzīgas dabai
  Šķidrās tapetes ir draudzīgas dabai, līdz ar to lieliski piemērotas mājokļiem, kuros ir bērni. To sastāvā neietilpst nekādas sintētiskas piedevas – tās sastāv tikai no dabīgām šķiedrām (celulozes, kokvilnas vai zīda), saistvielas un krāsvielām. Līdz ar to arī uzklāšanas laikā neizdalās veselībai kaitīgas vielas.
 • Var palīdzēt nomaskēt nepilnības
  Šķidrās tapetes ir ideāli piemērotas sarežģītām virsmām – dekoratīvām arkām, kolonnām un citiem interjera elementiem. Pateicoties materiāla elastībai, iespējams nomaskēt dažādas nepilnības, piemēram, plaisas un spraugas.
 • Antistatiskas
  Tā kā šķidro tapešu sastāvā nav sintētisku piedevu, tām piemīt antistatiskas īpašības, kas nozīmē, ka tās neuzkrāj putekļus, tādējādi nekaitē veselībai.
 • Elastīgas
  Ar laiku uz sienām mēdz parādīties sīkas plaisas, tādējādi sabojājot tapetes, savukārt šķidrās tapetes neplīst un nedeformējas. Ja tomēr šķidrās tapetes tikušas sabojātas vai ar laiku nolietojušās, bojāto laukumu var gluži vienkārši noplēst, tā vietā uzklājot jaunu slāni.
 • Absorbē skaņu
  Šķidrās tapetes, pateicoties to porainajai struktūrai, spēj absorbēt troksni. Protams, tās nenodrošina pilnību klusumu, tomēr spēj samazināt apkārtējā trokšņa līmeni līdz pat 15%. Tās novērš arī atbalss rašanos.
 • Nodrošina siltumizolāciju
  Šķidrās tapetes, pateicoties to porainajai struktūrai, spēj arī izolēt siltumu. Protams, tās nenodrošina pilnīgu siltumizolāciju, tomēr spēj saglabāt aptuveni 10% siltuma.

Trūkumi

 • Sarežģīti noteikti nepieciešamo materiāla daudzumu
  Noteikt nepieciešamo materiāla daudzumu var būt diezgan sarežģīti – tas atkarīgs gan no materiāla kvalitātes, gan uzklāšanas tehnikas. Jāņem vērā, ka līdz ar  sienas nepilnībām materiāla patēriņš var pieaugt, tādēļ var gadīties situācija, ka ieklāšanas procesā materiāla pietrūkst.
 • Ilgi žūst
  Atkarībā no temperatūras un mitruma telpā šķidro tapešu pilnīga nožūšana var aizņemt divas līdz pat četras dienas.
 • Var parādīties pleķi
  Ja pirms šķidro tapešu uzklāšanas netiek rūpīgi sagatavota sienas virsma, netiek izmantoti kvalitatīvi materiāli, netiek izlīdzināta pamata krāsa un/vai netiek kārtīgi noņemts iepriekšējais pārklājums, laika gaitā uz šķidrajām tapetēm var parādīties pleķi.
 • Augsta cena
  Šķidro tapešu cena veikalos var būt pat divas/trīs reizes augstāka nekā klasisko tapešu cena.
 • Jutīgas pret mitrumu
  Šķidrās tapetes nav paredzētas telpām ar augstu mitruma līmeni. Tās, protams, var pārklāt ar ūdens repelentu, taču tad tās zaudēs daudzas no savām vērtīgajām īpašībām, kā tvaiku caurlaidība, izturību pret plaisām, ilgtspēju.

Mūsdienās šķidrās tapetes ir viens no populārākajiem sienu apdares risinājumiem. Tapetes, tajā skaitā šķidrās tapetes, interneta veikalā 220.lv pieejamas plašā izvēlē – apskatiet un izmēģiniet arī jūs!

 

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu