Rīgas ielas iedzīvotāji vienojas par pārbūves darbu kārtību

Publicitātes foto/ Foto: Cesis.lv
Publicitātes foto/ Foto: Cesis.lv

Trešdien, 8.februārī, notikušajā sanāksmē Rīgas ielas iedzīvotāji un uzņēmēji tika informēti par plānotajiem pārbūves darbiem, rekonstruējot Cēsu vecpilsētas galveno ielu. Iedzīvotāji bija vienisprātis, ka vēlas intensīvākus pārbūves darbus, kas varētu ilgt īsāku laiku.

Rīgas ielas pārbūves pirmo posmu, no Kases ielas līdz Rožu laukumam, plānots sākt 3.aprīlī, un, kā informēja būvniecības uzņēmums SIA "Limbažu ceļi", būvdarbi varētu notikt no plkst.8.00 līdz plkst.20.00, strādājot arī sestdienās. Neizbēgami būšot arī sarežģītāki, ilgāk veicami darbi, kas reizumis varētu notikt līdz plkst.23.00 vakarā.

"Protams, apzināmies, ka objekts ir sarežģīts un darbi radīs neērtības. Bet šo pārbūvi tomēr esam gaidījuši ilgi, šī iela ir mūsu vizītkarte, un ikkatrs cēsnieks vēlas to redzēt skaistu un sakoptu," norādīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, vienlaikus piebilstot, ka "cerams, sakārtota Rīgas iela dos vēl vienu jaunu impulsu vecpilsētas attīstībai un uzņēmējdarbības uzplaukumam vecpilsētā".

Kā ziņots, pārbūves darbi notiks divos etapos – no Kases ielas līdz Rožu laukumam un no Rožu laukuma līdz Līvu laukumam. Tie no pērnā rudens pārcelti uz pavasari, respektējot uzņēmējus, kuriem Ziemassvētku cēliens ir īpaši svarīgs. Plānotais darbu veikšanas ilgums pirmajam etapam ir seši mēneši.

Ielā arī pārbūvēs komunikācijas – ūdensvadu, lietus un sadzīves kanalizāciju – nomainot pievadus līdz ēku sienām. Tāpēc Rīgas ielas māju īpašnieki aicināti pārbaudīt māju pievadus, pamatus un hidroizolāciju, izmantojot iespēju, ka to remontdarbus var veikt ātrāk, ērtāk un lētāk, ja iela ir atsegta. Tāpat māju īpašniekiem tiek sniegta iespēja pievienot drenāžu pilsētas kanalizācijai.

Darbi pēc būtības ir sarežģīti, jo iela šaura, vispirms tie tiks veikti braucamajā daļā, neskarot trotuārus. Rīgas ielas uzņēmējiem radās vairāki jautājumi par pieeju piegāžu transportam, un viņi tika informēti par apbraukšanas ceļiem un transporta apstāšanās kārtību.

Pārbūve sāksies ar komunikāciju nomaiņu, pēcāk notiks seguma, kaltā bruģa, ieklāšana. Pārbūves darbu laikā nav paredzēti ilgstoši ūdens atslēgumi – līdz 24 stundām.

Kā norādīja pašvaldības Komunālā nodaļa, būtiski neaizmirst, ka objekts atrodas vēsturiskajā zonā ar ievērojamiem arheoloģiskiem pieminekļiem. Vienošanās ar celtniekiem paredz, ka, atklājot arheoloģiskus objektus, darbu pārceļ tālāk, kamēr norit to apsekošana, lai nenotiktu nobīdes no termiņiem.

"Arheoloģisko atsegumu iespēja ir ļoti liela. Tomēr ceru, ka to izpēti un dokumentāciju varēsim paveikt operatīvi," norāda SIA "Arheoloģiskā izpēte" valdes loceklis Oskars Ušpelis.

Vienlaikus Rīgas ielas iedzīvotāji un uzņēmēji izmantoja izdevību un interesējās par jauno kārtību, vecpilsētas ielu un ietvju centralizētu kopšanu uzticot uzņēmumam. Tika apzinātas vairākas problēmsituācijas un zonas, kurās nepieciešami rūpīgāki tīrīšanas darbi, kam pašvaldības Komunālā nodaļa sekos līdzi.

Plašāka informācija par Rīgas ielas pārbūvi un to, kā tā skars katru tās māju, pieejama šeit.