Mārtiņš Blūms triumfē Latvijas čempionātā MTB XCO krosā

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Svētdien, 17.jūlijā, Cēsu Olimpiskajā centrā Priekuļos norisinājās Latvijas čempionāta sacensības kalnu riteņbraukšanā (MTB) Olimpiskā krosa (XCO) disciplīnā, pilsētas informācijas portālu Cesis24.lv informēja Toms Kursītis.

Piedaloties visiem labākajiem pašmāju MTB braucējiem, vīru elitē nepārspēts palika mājinieks "ZZK / Cēsis" sportists Mārtiņš Blūms, bet dāmu elitē uzvarēja Katrīna Jaunslaviete no "Ebike Machine" komandas.

Latvijas čempionāts MTB XCO krosa tradicionāli norisinās jūlija vidū un jau otro gadu pēc kārtas Latvijas kalnu riteņbraucēji pulcējās Priekuļu biatlona un distanču slēpošanas kompleksā Cēsu Olimpiskajā centrā.

Pateicoties vietējiem riteņbraukšanas entuziastiem un Cēsu Olimpiskā centra darbiniekiem, dalībniekiem tika sagatavota ļoti dinamiska un reizē sarežģīta trase. Nedaudz vairāk kā četru kilometru garajā distancē netrūka ne šauru taciņu, garu un stāvu kāpumu, asu nobraucienu, kā arī tramplīnu. Tāpat lietus bija parūpējies, lai trase būtu ne tikai smaga un mīksta, bet arī bīstama īpaši nobraucienos.

Prestižākajā elites grupā solīja ļoti lielu intrigu. Šogad "ZZK / Cēsis" braucēji – Mārtiņš Blūms un Arnis Pētersons – ar lieliskiem rezultātiem starptautiskā līmenī. Arī šoreiz mājinieki saviem faniem nelika vilties – jau no paša sākuma Blūms ar Pētersonu izvirzījās vadībā un savu pārsvaru ar katru apli palielināja, tādējādi konkurentiem nedodot cerību "aizķerties" cīņā par pirmajām divām vietām. Distances laikā abi sportisti "strādāja" kopā, uzvarētāja noskaidrošanu atliekot uz pašām sacensību beigām.

Finiša spurtā ātrāks izrādījās Blūms, tādējādi izcīnot savu pirmo Latvijas čempiona titulu velokrosā. Pērnā gada uzvarētājam Pētersonam šoreiz sudrabs, bet savu pirmo medaļu šāda ranga sacensībās ieguva vēl viens "ZZK / Cēsis" braucējs Ivars Prokofjevs (3 minūtes 31 sekunde aiz uzvarētāja).

Uzreiz aiz goda pjedestāla finišēja divi "Sportlife.lv" komandas braucēji Oskars Muižnieks (5 minūtes un 26 sekundes aiz uzvarētāja) un Pēteris Janevics (6 minūtes un 25 sekundes aiz uzvarētāja un "Fastos Development Team" pārstāvošais Matīss Preimanis (7 minūtes un 48 sekundes aiz uzvarētāja).

Dāmu elitē pārliecinoši uzvarēja Katrīna Jaunslaviete ("Ebike Machine"), otro vietu izcīnīja Rūta Brakovska ("MTB Garkalne"), kas uzvarētājai zaudēja 6 minūtes un 57 sekundes. Junioru grupā triumfēja Kristofers Bindemanis ("ĶNSS"), otrais finišēja Ulvis Horens Korbergs ("NN Sporta klubs / RRS"), bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās Emīls Višķers ("NN Sporta klubs").

Jauniešu grupā uzvarēja Artūrs Krasts ("NN Sporta klubs / RRS"), otro vietu izcīnīja Elvija Zommers ("ĶNSS"), bet trešais finišēja Mārtiņš Andrejs Iljenko ("RRS/ALFA"). Savukārt meitenēm pirmajā vietā ierindojās Viktorija Loiko ("RRS/BJC Daugmale"), aiz sevis stājot attiecīgi Renāti Rodionovu ("Carnikavas Sporta centrs") un Evu Elīzu Leikarti ("VeloLifestyle/SmiltenesBJSS").

Zēnu grupā labākais izrādījās Arvo Godiņš ("RRS/Grīva"), sudrabs Bruno Binovskim ("RRS/ALFA"), bet bronza Matīsam Reinšmitam ("Carnikavas Sporta centrs").

Spraigas un azartiskas cīņas risinājās arī senioru grupās. S1 grupā uzvarēja Jānis Ozols ("Cannondale"), kuram sekoja Kristaps Ķipurs ("Ebike Machine") un pērnā gada uzvarētājs Reinis Avens. S2 grupā ātrākais izrādījās Jānis Roskošs, kurš apsteidza citu smiltenieti Agni Apsi ("Gandrs/Merida") un Normundu Šukstu ("Veloprofs.lv"). Savukārt S3 grupā nepārspēts palika Sergejs Rodionovs ("Carnikavas sporta centrs"), bet otrais palika Viktors Baumanis ("Latvello").