Kredīts bez ķīlas un atbildes uz 4 svarīgiem ar to saistītiem jautājumiem

Foto: Shutterstock.com
Foto: Shutterstock.com

Brīdī, kad tika ieviestas milzīgas izvēles iespējas, šis attīstības vilnis skāra ne tikai pārtikas, apģērbu, tehnikas, tehnoloģiju un transporta jomas, bet arī finanšu sektoru, radot patiesi iespaidīgu kredītu alternatīvu veidu kopumu, kur katra alternatīva tikusi piemērota konkrētām vajadzībām un nolūkiem, vadoties pēc pielietojumu situāciju rakstura (piemēram, nepieciešamās naudas daudzums sadzīves tehnikas iegādei, vidējās algas apmērs, lai aprēķinātu, cik ilgā laikā iespējams aizdevumus atmaksāt u.tml.). Laika gaitā ir beidzies aizdevumu pret ķīlu uzvaras gājiens, un, Latvijas finanšu tirgū ienākot pirmajam nebanku aizdevējam (precīzāk, pirmajam tiešsaistes aizdevējam), sākās jauna ēra – aizdevumi bez ķīlas. Tomēr, lai arī cik ilgi jau tie būtu populāra izvēle papildu naudas iegūšanai, potenciālo aizņēmēju galvās joprojām ir vieni un tie paši jautājumi. Laiks ieviest skaidrību! Uz jautājumiem "kas īsti ir kredīts bez ķīlas?", "kādu veidu kredīti ir pieejami?" un citiem atbildes lasi raksta turpinājumā!

Kas ir kredīts bez ķīlas?
Lai varētu šķetināt pārējos aktuālos jautājumus, ir svarīgi saprast, kas īsti ir aizdevumi bez ķīlas. Atbilde ir pavisam vienkārša – tie ir kredīti, par kuru iegūšanu netiek prasīti drošības līdzekļi kustamā vai nekustamā īpašuma ieķīlāšanas aizdevējam veidā. Atšķirībā no kredītiem pret ķīlu, kredītu bez ķīlas gadījumā par galveno nodrošinājumu kalpo kredītņēmēja ienākumu līmenis. Vēl viena šo abu aizdevumu veidu atšķirība ir tā, ka kredītiem, kuru iegūšanai ķīla nav vajadzīga, ir augstāka procentu likme nekā kredītiem pret ķīlu. Šāda sistēma ir izveidota, lai samazinātu aizdevēja zaudējumu risku.

Kādu veidu kredīti bez ķīlas pastāv?
Kā jau ievadā minēts, eksistē vairāku veidu kredīti bez ķīlas, katrs pielāgots atšķirīgām vajadzībām. Kopā šo aizdevumu veidi ir trīs:
ātrie kredīti, ko izmanto neplānotu un neatliekamu (jāizpildās abiem nosacījumiem) tēriņu segšanai;
kredītlīnija, kas kalpo kā finansiālais drošības spilvens situācijās, kad varētu pietrūkt personīgo līdzekļu, bet šis risks nav simtprocentīgs;
patēriņa kredīti, kas ir piemēroti lielāku pirkumu iegādei, piemēram, sadzīves tehnikai, vai neliela mājokļa remonta izmaksu segšanai.

Ātro kredītu maksimālā summa svārstās no 300 līdz 425 eiro, bet atmaksas laiks visbiežāk ir 30 dienas, kredītlīnijas maksimālā summa var būt pat pāris tūkstošu apmērā ar atmaksas termiņu līdz 36 mēnešiem (3 gadi), turklāt jāmaksā tikai par izmantoto nevis visu rezervēto summu, savukārt patēriņa kredīti summas un atmaksas termiņa ziņā ir līdzīgi kredītlīnijām, tomēr atšķiras atmaksas process, proti, ka kredītlīnijas gadījumā jāmaksā tikai par reāli izlietoto summu, tad patēriņa kredīta gadījumā jāatmaksā visa pieteiktā summa.

Kādiem nosacījumiem jāatbilst, lai iegūtu aizdevumu no Credit24?
Šis aizdevējs kredītus piešķir Latvijas Republikas pilsoņiem vai iedzīvotājiem ar beztermiņa uzturēšanās atļauju, kas ir vienāda iezīme visiem kreditoriem Latvijas teritorijā. Otrs nosacījums – Tev jābūt regulāriem ikmēneša ienākumiem un personīgajam bankas kontam, uz kuru tiks pārskaitīts aizdevums un no kura Tu veiksi kredīta atmaksu. Trešais noteikums, kas variē starp aizdevējiem, ir vecuma limits. Šajā gadījumā aizdevumi Tev būs pieejami, ja esi 18–70 gadu vecuma posmā (citiem aizdevējiem minimālais kreditēšanas vecums ir 20 vai 21 gads, bet maksimālais – 60 vai 65 gadi).

Kā saņemt kredītu bez ķīlas?
Pavisam vienkārši! Apmeklē Credit24 mājaslapu, aizpildi aizdevuma pieprasījuma anketu, sagaidi kredītspeciālistu lēmumu un apstiprinājuma gadījumā sagaidi naudu savā kontā nieka 15 minūšu laikā! Tur pat vari arī iepazīties ar kredītlīgumu un citu noderīgu informāciju par aizņemšanos.

Aizņemies atbildīgi, izvērtējot savas iespējas atmaksāt aizdevumu!