Cēsu Audzināšanas iestādē plāno ierīkot futbola laukumu

Valmiera, 14.marts, LETA. Cēsu Audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem, kurā uzturas jaunieši vecumā no 14 līdz 21 gadam, 2019.gada laikā plānots izveidot futbola laukumu, aģentūru LETA informēja Latvijas Futbola Federācijas pārstāvji.

Idejas iniciators ir Latvijas Futbola Federācijas prezidenta amata kandidāts Kaspars Gorkšs, bet tās īstenošanai nepieciešams gan Tieslietu ministrijas, gan Cēsu pašvaldības un UEFA Fonda atbalsts.

Latvijas tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) klātienē tikās ar bijušo Latvijas futbola izlases ilggadējo kapteini un Latvijas Futbola federācijas prezidenta amata kandidātu Gorkšu, vienojoties par sadarbību šī projekta ietvaros. Tas paredz jauna mākslīgā seguma futbola laukuma izveidi, pielāgojot arī tā uzturēšanai nepieciešamo infrastruktūru. Tādējādi ieslodzītajiem ne tikai tiek dota iespēja socializēties un nodarboties ar sportu, bet arī būs iespēja apgūt prasmes, kas saistītas ar šādu infrastruktūras objektu uzturēšanu, kas jauniešiem palīdzēs integrēties sabiedrībā un darba vidē pēc iestādes pamešanas.

"Šis ir lielisks piemērs, kā mūsu sabiedrības izcilākās personības spēj palīdzēt tiem, kuriem dzīves sākuma posms bijis smags. Cēsu nepilngadīgo audzināšanas iestādē uzturas gados jauni vīrieši, kuriem dzīve vēl pat nav īsti sākusies. Socializēšanās un dažādas aktivitātes ieslodzījuma vietā ir svarīgs posms ieslodzīto resocializācijas procesa ietvaros, jo recidīva gadījumu īpatsvars mūsu valstī diemžēl ir ļoti augsts. Šo iniciatīvu atbalstīsim un ceram, ka tā kalpos kā labs un motivējošs sabiedrības iesaistes piemērs arī citiem," saka Rasnačs.

Ideja par futbola laukuma izveidi Gorkšam radusies pēc vairākkārtējas viesošanās pie Cēsu Audzināšanas iestādes jauniešiem. Reizi nedēļā pie jaunajiem vīriešiem devies futbola treneris, ik pa brīdim uzaicinot arī slavenus sportistus. Redzot, ar kādu degsmi puikas nododas futbola spēlei neatbilstošos apstākļos, Gorkšam radusies doma par kārtīga futbola laukuma izveidi.

"Esmu informēts, ka LR Tieslietu ministrija jau īsteno vairākus Eiropas Sociālā Fonda projektus, kuri paver iespēju Latvijai pārņemt mūsdienīgu, Eiropas standartiem atbilstošu praksi darbā ar esošajiem un bijušajiem ieslodzītajiem. Viena no privilēģijām, mācoties UEFA mācību programmās, ir papildu iespēju apzināšana, kas palīdzētu piesaistīt finanses dažādiem ar futbolu saistītiem sociāliem projektiem. Futbols jau sen ir pārstājis būt tikai sporta veids, tikai spēle," stāsta Gorkšs. Viņš arī novērojis, cik jaunajiem vīriešiem sports un sasniegumi tajā ir svarīgi un uzsver futbolu kā saskarsmes, komandas darba un komunikācijas apgūšanas veidu.

Šobrīd projekts paredz mākslīgā seguma futbola laukuma izveidi 2019.gada laikā. Lai to paveiktu, "K. Gorkša fonds futbolam" sadarbībā ar Tieslietu ministriju un Cēsu pašvaldību 2018.gada augustā plāno iesniegt projektu finansējuma iegūšanai no UEFA Fonda, kura viens no darbības mērķiem ir dažādu sociāli nozīmīgu projektu īstenošana ar bijušo futbolistu līdzdalību.