Cēsu 1.pamatskolas klase dosies ekskursijā uz Jelgavu

Foto: Cesis24.lv
Foto: Cesis24.lv

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde "Kultūra" pagājušā gada decembrī izsludināja skolēnu ledus svētku kolāžu konkursu, dodot iespēju skolēniem no 1. līdz 4. klasei laimēt galveno balvu - autobusu ekskursijai visai klasei uz 16. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu, to laimējusi Cēsu 1.pamatskolas klase.

Kā pilsētas informācijas portālu Cesis24.lv informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Zīverte, lai piedalītos konkursā, skolēniem klasē bija jāizveido kopīga kolāža par ledus festivāla tēmu - Brīnumzeme. Konkurss tika rīkots trešo gadu un šogad, tas guva vislielāko atsaucība no klašu kolektīviem. Šogad kopumā tika iesniegtas 80 kolāžas, kuras atceļojušas no visiem Latvijas novadiem gan no Jelgavai tuvākām, gan tālākām pilsētām, kā, piemēram, Kuldīga, Liepāja, Talsi, Valka un Daugavpils.

Lai noskaidrotu, kura klase iegūs galveno balvu tika izveidota žūrija, kuras sastāvā bija Jelgavas mākslinieku biedrības valdes locekļi un festivāla organizatori. Žūrija veltot vairākas stundas darbu izvērtēšanai, nolēma galveno balvu piešķirt Cēsu 1. pamatskolas 1. a klasei (skolotāja Aiga Treimane).

Turpinot veiksmīgo sadarbību ar Jelgavas sadraudzības pilsētu - Šauļi, šis kolāžu konkurss tika izsludināts arī Šauļu skolēniem. No Šauļu pilsētas skolēniem tika saņemtas 30 kolāžas.

Kopumā Jelgava kultūras namā no 4.februāra būs iespējams apskatīt 120 skolēnu veidotās kolāžas, kurās bērni ir atspoguļojuši savu fantāzijas lidojumu, kura tāpat kā Brīnumzeme - katram sava. Citam ar lidojošiem savu sapņu radītiem tēliem, kādam citam tā asociējas ar brīnumaino pasaku valstību, jo ceļš uz bērna iztēli ir nebeidzams.

Savukārt profesionālu tēlnieku radīto Brīnumzemes redzējumu atveidotu ledū, aicinām novērtēt no 7.- 9.februārim 16.Starptautiskajā Ledus skulptūru festivālā Jelgavā. 
Viss par: Cēsu 1.pamatskola