Augustā notiks debašu turnīrs jauniešiem par dabas vērtību saglabāšanu

Rīga, 26.jūl., LETA. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) sadarbībā ar Latvijas Debašu asociāciju aicina jauniešus līdz 18.augustam pieteikties dalībai Latvijā pirmajā debašu turnīrā par dabas vērtību saglabāšanu, aģentūru LETA informēja DAP sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

DAP ģenerāldirektora pienākumu izpildītāja Gunta Gabrāne atzīmē, ka šī ir laba iespēja jauniešu auditorijā veicināt diskusiju par dabas saglabāšanu un kompromisa meklēšanu ar saimnieciskākajam interesēm, kā arī DAP palūkoties uz ikdienā tik ierasto nozari no cita skatu punkta.

Šī būs arī pirmā reize, kad debašu turnīrs notiks latviešu valodā. Lai gan debašu turnīru skaits pēdējā laikā ir audzis, līdz šim vēl neviens Skolu debašu formāta turnīrs nav norisinājies latviešu valodā. Šis modelis būs jauna iespēja jauniešiem bez iepriekšējas pieredzes, kā arī izaicinājums pieredzējušajiem debatētājiem, kas līdz šim pieraduši debatēt tikai angļu valodā, sacīja Latvijas debašu asociācijas izpilddirektore Sintija Tarasova.

Debašu turnīros parasti tēmas ir ļoti dažādas - tās var būt gan par ekonomikas, gan politikas, gan vides vai pat zinātniskās fantastikas jautājumiem, tāpēc iespēja debatēt tieši par vides tēmām, sniegs iespēju īpaši stiprināt zināšanas par konkrētākām tēmām, piebilda Tarasova.

Turnīrs norisināsies 25.augustā Cēsīs, bet pirms turnīra ikvienam dalībniekam būs iespēja piedalīties lekcijā par Pasaules Skolu debašu formātu, runātāju lomām un formāta specifiku. Pieteikšanās līdz 18.augustam, aizpildot anketu interneta adresē "http://ejuz.lv/vasarasdebates". Piedalīties var gan skolu jaunieši, gan arī studenti.