6 grāmatas par personīgajām finansēm

Katram no mums reiz pienāk brīdis, kad ir vēlme uzlabot savas zināšanas jomā, kur šķiet, ka tiek pieļautas kļūdas. Daudz ko var iemācīties no pieredzes, bet sena paruna vēsta, ka "gudrie mācās no citu kļūdām, bet muļķi no savējām". Mūsdienās ir pieejams milzīgs informācijas apjoms par jebkuru tēmu, arī personīgām finansēm. Papildus Youtube video un bloga rakstiem, šeit apkopojām sešas interesantas un noderīgas grāmatas par personīgajām finansēm, kurās būtu vērts ieskatīties.

1. Your Money or Your Life: 9 Steps to Transforming Your Relationship with Money and Achieving Financial Independence (Vikija Robina)
Šī grāmata ir no tādām, kas var mainīt uzskatus un perspektīvas par un ap naudu. Daudziem jauniešiem-mileniāļiem tā ir bijusi labākā finanšu grāmata, un šķiet, ka tā ir finansiāli transformējoša. "Business Insider" rakstīja, ka "uzsvars ir uz to, ka darbs nav jādara, lai iegādātos dažādus priekšmetus, dzīvotu uz kredītiem, bet gan veidotu uzkrājumus, lai dzīvotu to dzīvi, ko vēlies. Grāmata apgriež naudas filozofiju, iedvesmo uz pozitīvām finanšu darbībām, galvenokārt naudas uzkrāšanu."

2. The One-Page Financial Plan: A Simple Way to Be Smart About Your Money (Karls Ričardss)
Pirmkārt, aizrauj tas, ka Karls savus finanšu padomus raksta uz salvetēm. Tas ir ļoti pieejams un vienkāršs veids, kā izprast personisko finanšu sarežģītību. Tomēr šis saturs ir vērsts uz konkrētāku auditoriju, "vidēja un vidēji augstas klases darbiniekiem, kas vēlas mainīt naudas paradumus, lai sasniegtu ar ģimeni saistītus finanšu mērķus". Tomēr tāpat ļoti vērtīga un noderīga lasāmviela.

3. I Will Teach You To Be Rich (Ramits Seti)
Lai gan šīs grāmatas nosaukums dažiem var nebūt piemērots (var rasties neuzticības moments), tomēr šī grāmata ir vēl viena ļoti noderīga lasāmviela. Ramits piedāvā sešu nedēļu finanšu plānu 20 līdz 35 gadus veciem cilvēkiem un piedāvā netērēt laiku naudas pārvaldīšanai, bet drīzāk izdarīt mazākas, bet gudrākas izvēles.

4. The Essays of Warren Buffett: Lessons for Corporate America (Vorens Bafets un Laurenss Kaningems)
Vorena Bafeta eseju kolekcija, kas sniedz nenovērtējamas konsultācijas un finansiālus norādījumus korporatīvajai sabiedrībai un arī mums visiem pārējiem. Vorens sniedz padziļinātu izpratni par ieguldījumiem, uzņēmējdarbības analīzi un stabiliem līdzekļiem pareizai finanšu praksei, kas kalpo par pamatu finansiālai labklājībai.

5. Living Well, Spending Less: 12 Secrets of the Good Life (Rūta Sokupa)
Viegli lasāma grāmata, kurā aplūkoti "noslēpumi" par to, kā dzīvot labu dzīvi. Grāmatā tiek pētīts, kā "atgūt savu laiku un grafiku, veicot vienkāršas pārmaiņas ikdienas paradumos, samazināt stresu mājās un ģimenē, atbrīvojoties no jucekļa, pārstāt samazināt budžetu un iemācīties samazināt savu iepirkumu rēķinu divkārši, izbeigt haosu ikdienā un izveidot praktisku grafiku, kas darbojas". Šī grāmata noteikti ir izlasāmo sarakstā!

6. Best Investment Advice I Ever Received: Priceless Wisness from Warren Buffett, Jim Cramer, Suze Orman, Steve Forbes un Dozens of Other Top Financial Experts (Liza Kleimane)
Katram jaunietim plauktā vajadzētu būt grāmatai ar labākajiem finanšu padomiem, ko snieguši pasaules gudrākie un veiksmīgākie jomas eksperti un guru. Reāli praktiski padomi ir tas, kas palīdz pieņemt labi pārdomātus finanšu lēmumus, kas var novest līdz finansiāli stabilai, veselīgai un laimīgai dzīvei.