5 faktori, kas ir būtiski, izvēloties savu autoskolu

Lēmums apmeklēt autoskolu un iegūt autovadītāja apliecību dzīvē ienesīs daudz patīkamu pārmaiņu. Tomēr, lai līdz tam nonāktu, ir jāpieņem daži lēmumi. Viens no svarīgākajiem ir lēmums, kuru autoskolu apmeklēt. Autoskolas izvēle nav mazsvarīgs jautājums, ko var atstāt nejaušības ziņā. Tam vajadzētu būt apzinātam un uz vairākiem faktoriem balstītam lēmumam, jo tas palielinās iespēju, ka autoskolas apmeklēšana beidzas sekmīgi — ar labām braukšanas prasmēm un nokārtotiem CSDD eksāmeniem. Kuri ir būtiskākie faktori, kas jāizvērtē, izvēloties autoskolu?

♦ Autoskolas atrašanās vieta
Latvijā ir vairāk nekā 200 autoskolu. Kuru no tām izvēlēties? Mēs iesakām vispirms noskaidrot, kuras autoskolas atrodas tuvāk jūsu dzīvesvietai, darba vai mācību vietai. Vislabāk, ja autoskola atrodas ikdienas maršruta tuvumā, lai nav tā, ka uz nodarbībām jābrauc ar vairākiem transportiem vai jāpavada ceļā vairākas stundas. Protams, reizēm nav izvēles, ja vienīgā autoskola atrodas blakus novadā. Apzinot tās autoskolas, kas atrodas pietiekami tuvu un ērtā vietā, varēsiet ietaupīt savu laiku un arī naudu, kā arī mazināsies iespēja, ka kavēsiet nodarbības.

♦ Iespēja apmeklēt nodarbības sev ērtā laikā
Pirms autoskolas izvēles ir arī jāiepazīstas ar to, kādos laikos katra autoskola piedāvā nodarbības. Parasti ir dienas, vakaru un brīvdienu grupas, bet var atšķirties gan dienas, gan laiki. Mērķis ir atrast sev ērtāko laiku, kurā tiešām varēs apmeklēt nodarbības, nevajadzēs kavēt darbu vai mācības, jo tas radīs tikai nevajadzīgu spriedzi, kā arī palielinās iespēju, ka neērtību dēļ pārtrauksiet apmeklēt autoskolu.

♦ Autoskolas reitingi 
No tām autoskolām, kas atrodas ērtā vietā un kuras piedāvā vēlamo nodarbību laiku, iesakām izvēlēties tādu, kurai ir labāki reitingi. Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka šīs autoskolas audzēkņi sekmīgi nokārto CSDD eksāmenus un iegūst autovadītāja apliecību. Autoskolu reitingus var uzzināt CSDD mājaslapā. Jo labāki autoskolai reitingi, jo apmācību kvalitāte, metodes un pasniedzēju profesionalitāte ir augstākā līmenī.

♦ Braukšanas instruktoru profesionalitāte
Protams, ka teorētiskās zināšanas ir ļoti svarīgas, tāpēc arī pie braukšanas kursanti tiek tikai tad, kad apguvuši ceļu satiksmes noteikumu pamatus. Bet tālāk ļoti nozīmīgu lomu spēlē braukšanas instruktora personība, pedagoģiskās prasmes un arī psiholoģiskā saderība ar audzēkni. 

Tāpēc ir vērts pievērst uzmanību tam, kādi instruktori strādā katrā autoskolā. Noderīgas būs atsauksmes un ieteikumi, lai saprastu, pie kura instruktora doties. Svarīgi arī tas, cik daudz instruktoru ir autoskolas rīcībā, lai nav tā, ka braukšanas nodarbības notiek ļoti reti, ir jāgaida garā rindā. Piemēram, autoskolas Credo Autoprieks klientu rīcībā ir vairāk nekā 80 instruktoru. Vairāk uzzināsiet mājaslapā credoautoprieks.lv.

♦ Autoskolas cenu politika
Būtiskāko faktoru saraksts nav iedomājams bez cenu jautājuma. Loģiski, ka, izvēloties autoskolu, domājat arī par savu maciņu, jo gribat ietaupīt. Tāpēc ir vērts pievērst uzmanību akcijām un īpašajiem piedāvājumiem, kas ļaus samazināt izmaksas. Tomēr cenai nevajadzētu būt vienīgajam faktoram, kas nosaka jūsu izvēli, jo daži ietaupītie eiro var nebūt tā vērti, ja zaudējat apmācību kvalitāti vai iegūstat citas neērtības.