12 laimīgu cilvēku ieradumi

Kāds ir laimes noslēpums? Uz šo jautājumu vienas pareizās atbildes nav, jo tas atkarīgs no vairākiem faktoriem un, protams, arī pašas personas. Taču zināms, ka laimīgiem cilvēkiem ir atšķirīgs domāšanas veids un ieradumi. Tātad – zinot, kā domā un rīkojas laimīgi cilvēki, var kaut ko no tā visa ieviest arī savā ikdienā un tādā veidā kļūt laimīgākam. 

Mirkļa izbaudīšana
Vai vecās klišejas, piemēram, "apstāšanās, lai pasmaržotu rozes" vai "tās ir tās mazās lietas dzīvē" patiešām var darīt laimīgu? Jā! Koncentrējoties tikai uz šo mirkli, aizmirstot pagātni un nākotni, cilvēks iemācās ieraudzīt un novērtēt to, kas viņam dots šajā brīdī. 

Nedzīvošana aizvainojumā
Piedošana ir absolūti nepieciešama, ja runa ir par laimi. Kādēļ? Palikšana aizvainojumā nozīmē, ka tiec piesaistīts dusmām, sāpēm un citām negatīvām emocijām, kas ir nopietni šķēršļi ceļā uz laimi. Atbrīvojoties no šīm emocijām, cilvēks atbrīvojas no negatīvisma, lai paliktu vairāk vietas pozitīvajam. 

Dalīšanās ar citiem
Dalīšanās ar citiem – ne tikai emocionālā, bet arī materiālā izpratnē – spēj padarīt laimīgāku. Galvenais iemesls tam ir tāds, ka mums ir vajadzīgi citi cilvēki. Patiesa draudzība patiešām prasa ieguldīt gan laiku, gan nereti arī finanses. Tas, protams, nenozīmē, ka jāieslīgst galējībās. Piemēram, patēriņa kredīts, ko var noformēt internetā, dažās situācijās var būt noderīgs arī draudzības stiprināšanas nolūkos, taču tikai tad, ja tas negatīvi neietekmē finansiālo stabilitāti. 

Laika pavadīšana ar "pareizajiem" cilvēkiem
Laime ir lipīga. Tas nozīmē – pavadot laiku ar laimīgiem cilvēkiem, paaugstinās pašapziņa, palielinās radošums, uzlabojas garastāvoklis. 

Prieks par citu panākumiem
Bagātīga sociālā dzīve un veselīgas attiecības ir svarīga laimes sastāvdaļa. Bet laimīgi cilvēki veido savas attiecības – tas ietver arī patiesu prieku par citu panākumiem. 

Optimisms 
Būsim godīgi: sliktas lietas notiek – pat vislaimīgākajiem un veiksmīgākajiem cilvēkiem. Bet viņi nesūdzas un neļauj pesimismam kļūt par paliekošu prāta stāvokli. Viņi joprojām ir optimistiski un vairāk koncentrējas uz iespējamiem risinājumiem, nevis satraucošajiem apstākļiem. 

Laika pavadīšana dabā
Dabai ir nomierinoša iedarbība. Tā mudina samazināt ikdienas tempu un  relaksēties. Pastaigājies pa parku vai mežu, dodies pie jūras vai kāp kalnos – tas palīdz kļūt laimīgākam. 

Izaicinājumi, nevis problēmas
Laimīgi cilvēki ir izmainījuši savu iekšējo dialogu un problēmu uztver kā izaicinājumu un jaunu iespēju uzlabot savu dzīvi. Faktiski vajadzētu iet tikai uz priekšu un vārdu "problēma" no sava vārdu krājuma izslēgt uz visiem laikiem. 

Lieli sapņi
Laimīgi cilvēki sapņo lielus sapņus un smagi strādā, lai tie kļūtu par īstenību. Viņi ir apņēmīgi un disciplinēti, prot pateikt "nē", rūpējas par savu veselību un nebaidās iziet no komforta zonas. 


Laika pavadīšana vienatnē
Lai arī attiecības ir svarīgas, tomēr būtiski ir pavadīt laiku arī vienatnē. Tas dod iespēju pārdomāt svarīgāko, atgriezties pie saviem sapņiem un mērķiem. 

Ieradums nemeklēt attaisnojumus
Ir ļoti viegli vainot citus savās neveiksmēs. Taču tas neļauj šīs neveiksmes atrisināt. Laimīgi cilvēki uzņemas atbildību par savām kļūdām un izmanto šo neveiksmi, lai padarītu savu dzīvi labāku. 

Uz izaugsmi vērsta domāšana
Cilvēkus var iedalīt divās grupās – tajos, kam ir noteikts domāšanas veids un tajos, kuru domāšana vērsta uz izaugsmi. Personas ar noteiktu domāšanas veidu uzskata, ka viņi ir tādi, kādi ir un nekas to neizmainīs. Taču šāda pārliecība ir nopietns drauds izaugsmei. Cilvēki ar izaugsmes domāšanu tic, ka viņi vienmēr var augt, attīstīties un kļūt par arvien labāku sevis paša versiju.